Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Otellerde uygulamalı eğitim verilecek

Otellerde uygulamalı eğitim verilecek
Spread the love

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy: Geçen sene yaptığımız tek protokol geçen yaz bakımından yaşama geçti. Turizm Meslek Liselerinin müfredatında defa ciddi tek farklılığa gidildi. Sektörün arzuladığı şeklinde müfredat Ulusal Eğitim Bakanlığımız eşliğinde şekillendirildi.

Bu kapsamda imzalanan protokol ile ilk 11 okul yaz staj programına bu sene başladı ve başarılı bir şekilde de bitirdi.

Sonra aşamalı tek şeklinde 2023 senesine kadar 200 okula çıkarıyoruz. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Millî Eğitim Bakanlığı ile geçen sene turizm meslek liselerine ait gerçekleştirdikleri protokolü hatırlatarak, ilk 11 okulun yaz staj programına bu sene başladığını ve başarılı bir şekilde tamamladığını fakat sayının yetmediğini ifade ederek, Önümüzdeki yıl 50 okula çıkarıyoruz.

Sonra aşamalı tek şeklinde 2023 senesine kadar 2023 senesine kadar 200 okula çıkarıyoruz.” diye konuştu.  Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Millî Eğitim Bakanlığı arasında eğitimde iş birliğine yönelik Millî Kütüphane’de tek protokol imzalandı. Protokolü Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk imza attı.

Millî Eğitim Bakanlığına bağlı resmi okullarda misyon yapmış öğretmenlere, eğitimde dramadan Türkçenin tüketimi ve diksiyona, akıl ve zekâ oyunlarından malumat okuryazarlığı ve masal anlatıcılığına, resim sanatlardan sahne sanatları ve sinema eğitimine uzanan defa değişik konularda eğitim verilecek olan protokol ile kütüphaneler eğitim ve aktivite projeleri kapsamında hem mekân hatta eğitim etkinliği ile etkinlikleri destekleyici tek neden olarak kullanacak.

Ayrıca, öğretmenlerin Devlet Tiyatroları sanatçıları eşliğinde tiyatro oyunları hazırlaması ve sahnelemesine de imkan sağlanacak.