Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Online e-ticaret eğitimleri başlıyor

Online e-ticaret eğitimleri başlıyor
Spread the love

Türkiye’de e-ticaretin yaygınlaşması adına çalışmalar yapılacak. Ideasoft ve Beykent Üniversitesi, ücretsiz online eğitimler verilecek. Üniversite de 2017 yılından bu yana ücretsiz kurslar verilerek, destekler sağlanıyor. E-ticaret alanında yapılan son çalışmalar ile birlikte derslerde buna göre şekilleniyor.

Dünya standartlarında bir sistem kurmak isteyen Ideasoft ve Beykent Üniversitesi, bu alanda ilk defa ücretsiz olarak eğitimler vermeye başlayacak.  Ideasoft 2017 yılından bu yana sertifikalı olarak e-ticaret kursları veriyor.  Yeni sistemde online olarak verilecek kurslarla birlikte daha çok insanın bu sektöre adım atması sağlanacak.

Canlı olarak verilecek dersler ilk etapta ücretsiz olarak sunulacak.  2019 yılında kurslar düzenlenmeye başlandı ve toplamda 33 farklı şehre ulaşıldı. Bu süreç ülke geneline yayılarak devam edecek.  2019 yılında 53 etkinlik düzenlendi ve 4 bin 500 insana ulaşıldı.

Bu eğitimler Ideasoft ve Beykent Üniversitesi, ortak çalışmaları ile veriliyor.  İnternetten canlı olarak verilen eğitimlerde e-ticaret enine boyuna kursiyerlere anlatılıyor. E-ticaret kurslarına kayıt yaptırmak isteyen herkes yaptırabiliyor. Herhangi bir ön koşul ya da şart aranmıyor. Bu projede vatandaşlara tamamen ücretsiz olarak veriliyor.

Ideasoft ve Beykent Üniversitesi, e-ticaretin herkes için bir gelir kapısı olacağını düşünerek böyle bir yola girdi ve bazı değişiklikler yaptı. O yüzden düzenlenen eğitimlerde herhangi bir ücret talep edilmiyor. Şuanda 33 şehirde devam eden eğitimlerin 2020 yılında tüm ülkeye yayılması planlanıyor.