Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Önce ağaç sonra eğitim

Önce ağaç sonra eğitim
Spread the love

Bilecik’ in Osmaneli Şehit Osman Er İmam Hatip Ortaokulu okul yönetimi, okul aile birliği ve idare heyeti azaları, yeni eğitim ve öğretim senesine okul bahçesini ağaçlandırarak başladı.

Şehit Osman Er İmam Hatip Orta Okul Müdürlüğü ve gönüllü öğretmenlerin de destekler ile ağustos ayında tedarik edilen 70 gelenek bodur çam, farklı türde sarmaşıklar eşliğinde 80 gelenek ağaç dikime hazır duruma getirildi.

Okul bahçesinde ağaçların dikileceği çukurlar gönüllü öğrencilerle beraber kazılarak ağaç dikimine hazırlandı. Okul Aile Birliği Başkanı İsa Daş, gönüllü öğretmenler ve gönüllü talebe ve velilerle beraber 80 gelenek bodur çam ve muhtelif sarmaşıklar dikildi.

Okul Aile Birliği Başkanı İsa Daş yaptığı izahta “İmam hatip okulları milletimizin okullarıdır. Burada yetişen kuşak asımın neslidir. Bu bilinçle okulumuzu hak ettiği en iyi konuma getirmek için okul yönetimi ile canla başla çalışıyoruz. Yeni eğitim öğretime ağaçlandırma çalışmaları ile başladık.

İnşallah dizayn ve yetenek atölyelerini imam hatip ailesine kazandırarak çalışmalarımızı sürdüreceğiz” diye konuştu. Okul Müdürü Duran Boran ise ağaç dikimime başlarken “Bu yaz mevsiminde çıkan orman yangınlarına ulus olarak defa üzüldük.

Ormanlar yanarken geleceğimizin yandığının bilincindeyiz. Bu nedenle gönüllü öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve okul aile birliğimiz eşliğinde okul bahçemizi en güzel ve en yeşil bahçe yapmaya hüküm verdik. 80 ağaç diktik, 100 gelenek henüz ağaç temini için ihtiyaç duyulan çalışmaları yapıyoruz.

Ağaçların temininde bizlere parasal ruhani takviye veren yardımsever vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu. Okul bahçesine ağaçlar dikilirken gönüllü talebe, öğretmen ve veliler devasa heyecan yaşadı.