Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Okulların kapanış tarihi belli oldu

Okulların kapanış tarihi belli oldu
Spread the love

Ulusal Eğitim Bakanlığı’nın resmi çalışma takviminde bulunan verilere göre okulların ne vakit kapandığı ve tatil günleri için ayrıntılar belirlenmiş oldu.

Peki, okullar ne vakit kapanacak? İşte, ara tatillerin ne vakit olacağı ve okulların ne vakit kapanacağı ile ilgili merak edilen kimi bilgiler Uyum haftası kapsamında ilkokul 1.sınıf, 9.sınıf (lise 1), imamhatip ortaokulu 5.sınıf ve hazırlık kategorisi öğrencileri 5-6 Eylül tarihlerinde okul sıralarında konumunu aldı.

2019-2020 eğitim öğretim döneminde okullar, 9 Eylül tarihinde ilk ders zili ile başlayarak olacak ve şu tarihlerde kapanacak; Yeni sisteme göre 18 Eylül tarihine kadar devam edecek.Öğrenciler, 18-22 Kasım tarihinde tek haftalık ara tatil gerçekleştirecek. Okullar 25 Kasım tarihinde devam edecek.

Yarıyıl tatili, 20-31 Ocak tarih aralığında gerçekleşecek. İkinci yarıyıl eğitim öğretim devresi 3 Şubat 2020’de başlayacak. Öğrenciler için 6-10 Nisan 2020’de ikinci ara tatil verilecek. 13 Nisan’da başlayacak ikinci devresinin ikinci yarısı ise 19 Haziran’da tamamlanarak 11 haftalık yaz tatiline girilecek.