Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Okullarda beceri uygulamalarına ağırlık veriliyor

Okullarda beceri uygulamalarına ağırlık veriliyor
Spread the love

Edirne’de 2019-2020 eğitim ve öğretim senesi başlarken, İlköğretim Haftası etkinlikleri kapsamında, 75’inci Sene İlkokulu’nda merasim düzenlendi.

Törene Edirne Valisi Erkem Canalp, Ulusal Eğitim Bakanlığı (MEB) Yaşam Boyu Öğrenme Genel Müdürü Mehmet Nezir Gül, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, kamu müessese ve kuruluşların müdürleri ile veliler iştirak etti. Okul bahçesindeki törende öğrenciler, protokolü halk oyunu gösterileriyle karşıladı.

Törende konuşan İl Ulusal Eğitim Müdürü Lider Arpacı, öğrencileri yarının teminatı olarak gördüklerini ve defa güvendiklerini ifade etti. Arpacı ayrı olarak Edirne’de yeni eğitim- öğretim senesinde 10 türde 155 dizayn ve yetenek atölyesi açıldığını ifade etti.

MEB Yaşam Boyu Öğrenme Genel Müdürü Gül ise yeni dönemde bakanlığın ağırlık verilen yetenek ve dizayn uygulamalarına değinerek, şunları söyledi:

Kamuoyuyla da paylaştığımız 2023 vizyon belgesinde de yer aldığı emeliyle uygar uygarlık düzeyine çıkma tarafında birçok üstün ve ulu amaçlar belirlemiş, bu amaçlar giden yol haritamız meydana konmuş, bütün taraflarla velilerle eğitimcilerle öğretmenlerimizle yöneticilerle sendikalarla bütün paydaşlarla uygulanan istişareler ve değerlendirmeler neticesinde yol haritamız net olarak meydana çıktı.

Eğitim vizyonumuzda ifade edildiği emeliyle çocuklarımızı yalnızca hayat sürdüğümüz devreye değil onların devasa kişiler olarak yaşayacağı çağa göre yetiştirmemiz gerektiği bizler için ayrı olarak ehemmiyetli.

O yüzden çocuklarımızın dizayn ve yetenek atölyeler, müze ve okul dışı öğrenme imkânları, okul profili değerlendirilmeleri, mesleksel ve yöntem eğitim sektörüyle uygulanan çalışmalar tarafında en iyi biçimde yetiştirilmeleri için bütün eğitim camiası olarak seferberliğimizi devam ettiriyoruz.