Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Okulların ve uyum haftasının başlamasına çok az kaldı

Okulların ve Uyum Haftasının Başlamasına Çok Az Kaldı
Spread the love

Yaz tatilinin bitmesine sadece birkaç gün kaldı ve artık okula gitme zamanı, 2019-2020 Eğitim öğretim dönemi ne zaman başlayacak? Anaokulu, ilkokul birinci sınıf ve Lise 1’e başlayacak öğrenciler için uyum haftası kapsamında okullar biraz daha erken başlıyor. Uyum haftası ne zaman başlıyor? Merak edilenlerin tamamını haberimizde bulabilirsiniz.

MEB 2019-2020 Eğitim öğretim yılı takvimini açıkladı. Bu yıl ki eğitim takvimi geçmişe nazaran çok daha farklı olacak. 15 tatil dışında da ara ara minik tatiller olacak. Öğrencilerin eğitim öğretim döneminde daha organize olmaları için böyle bir çalışma yapıldı. 9 Eylül itibariyle okullar açılıyor. Ancak bunun öncesinde uyum haftası süreci var.  Anaokulu, ilkokul birinci sınıf ve Lise 1’e başlayacak olan öğrenciler 5-6 Eylül tarihlerinde okullarda olacaklar. Uyum sürecini atlatmak ve okula adapte olmak için öğrenciler biraz daha erken bir başlangıç yapacaklar.

2019-2020 MEB Takvimi

9 Eylül 2019 tarihinde okullar açılacak. Uyum haftası bu yıl 5-6 Eylül tarihlerinde yapılacak. İlk ara yıl 18-22 Kasım tarihlerinde olacak. İlk ara tatil hafta sonu tatili de birleştiği zaman 9 gün olacak.

Yarıyıl tatili de eskiye oranla farklı olacak. 20-31 Ocak 2020 tarihine kadar yarıyıl tatili olacak. Öğrenciler 3 Şubat itibariyle 2. Yarıyıl öğrenimine başlayacak. 6-10 Nisan 2020 tarihlerinde 2. Yarıyıl tatili olacak. İkinci yarıyıl tatili de hafta sonu tatilleri ile birleştiğinde 9 gün olacak.

Okullar yaz tatili öncesinde 19 Haziran tarihinde kapanacak. 11 haftalık yaz tatili de bu süreç sonrasında başlayacak. Milli Eğitim Bakanlığı 2019-2020 eğitim öğretim döneminde öğrencilerin daha fazla dinlenmesi ders stresinden uzaklaşması adına böyle bir takvim düzenledi.