Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Okuldan dönen çocuklar hemen ödev yapmamalı

Okuldan dönen çocuklar hemen ödev yapmamalı
Spread the love

Okullar açıldı öğrenciler ve öğretmenler yoğun bir eğitim dönemi temposuna başladı. Aynı şekilde velilerinde işleri hiç kolay değil. Uzmanlar uzun yaz tatilinden çıktıktan sonra çocukların okuldan geldikten sonra hemen ders başına oturmasının doğru olmadığını söylüyor. Uzun okul süresince çocuklar zaten yoruluyor.

Bu nedenle zihinlerinin yenilenmesi gerekiyor. Çocuklar bu dönemde ödev yapmak istemiyor. Bu nedenle bazı sorunlarda çıkabiliyor. Velilerin öğrencileri sık sık uyardığı hatta zorladığı bile biliniyor. Bu gibi durumlar öğrencileri son derece olumsuz etkiliyor.

Çocukların okul döneminde sorun yaşamamaları için kendilerine bir düzen kurmaları gerekiyor. Kurulacak bu düzende elbette ailelere büyük iş düşüyor. Öğrenciler içerisinde bir düzene  girmeli o yüzden ödev saatlerini ayarlamakta yarar var. Okullarda olduğu gibi ders saatlerinde de süreler kısa tutulmalı 40 dakika yapılacak ders sonrasında 10 dakikalık bir mola sonra derece iyi olacaktır.

Ufak yaş gruplarında ise 30 dakika ders sonrasında verilecek on dakikalık mola kesinlikle iyi olacaktır. Çocukların ödevlerine konsantre olabilmeleri için zamanlanın çok iyi olması gerekiyor. Öğrencilerin hem okulda hem de evde ritim bularak aynı saatlerde ödevlerini yapmaları gerekiyor.

Ödev yaparken en zordan başlamak yapılan hatalar arasında yer alıyor. Kolaydan zora doğru ilerlemek daha akıllıca olacaktır. Merdivenleri teker teker çıkarak daha güçlü bir alt yapı oluşturmak daha sağlıklı olacaktır.