Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Okul öncesi eğitim çocukları geliştiriyor

Okul öncesi eğitim çocukları geliştiriyor
Spread the love

Çocukların okul yaşamına başlamadan evvel aldıkları Okul evveli eğitimlerle, değişik yönelimleri belirlenerek sosyal becerilerinin kazanması sağlanıyor. Uzmanlar, çocukların okul evvel aldıkları eğitimle yaşama daha süratli hazırlandıklarını dile getiriyor.

Çocukların okul yaşamına başlamadan evvel aldıkları okul evveli eğitim, gelişimlerinde ehemmiyetli rol oynuyor. Çocuklar, okulda tek araya geldiklerinde değişik duygu ve kanaat, sosyal maharetleri gibi durumlardan kaynaklı muhtelif sorunlar yaşayabiliyor.

Bu bölgede çocukların okula başlanmadan yaşama hazırlanmaları için devasa dikkate bulunduran okul evveli eğitimcileri, çocukların yönelimlerini belirleyip eğitimle muhtelif beceriler kazanmalarına yardım ediyor. Ağırlıklı olarak kalifiye eğitim merkezlerinde görev veren okul evveli eğitimcilerinin çocukların yaşama hazırlanmalarında devasa rol oynadığını ifade eden Atlantis Kalifiye Eğitim ve Tedavi Merkezi’nden Okul Evveli Öğretmeni Yasemin Gülmüş, kalifiye eğitim kurumlarında tespit edilen okul evveli öğretmenlerinin çocukların çevrelerini keşfederek henüz tesir öğrenmelerine yardımcı olduğunu kayıt etti.

Okul evveli öğretmeninin çocuğun ferdi farklılıklarının öneme alarak kalifiye vaziyeti üstünde çalışmalar gerçekleştirdiğini bildiren Yasemin Gülmüş, “Okul evveli eğitimcisi, çocuğun oyun ile henüz basit ve tesir öğrenmesini karşılamaktadır. Okul evveli maharetleri bütün çocukların gelişim sürecinin ehemmiyetli tek ögesidir.

Özel eğitim merkezlerinde çocukların bütün gelişim bölgesine hitap etmek, öğrenmede değişik metot geliştirebilmek, öğrenmeyi süratli ve olası kılabilmek için ehemmiyetlidir.

Bu hususta okul evveli eğitmenlerine ehemmiyetli rol düşmektedir. Okul evveli yeteneklerini kazandırabilecek, yeniden okul evveli eğitmenleridir. Kaynaştırma fertlerin okula hazırlıkları, okula uyumu ve oyun yeteneklerini ilerletmek için birçok bölgede okul evveli eğitmenleri bulunmaktadır” diye konuştu.