Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Öğrenciler okula tekneyle gidiyor

Öğrenciler okula tekneyle gidiyor
Spread the love

Demre kazasına bağlı Üçağız Mahallesi’nin bir kısmını meydana getiren Kaleköy’de ikamet eden öğrenciler, ulaşımın teknelerle sağlandığı evlerinden okula deniz yolu ile ulaşabiliyor.

Komşu semt Çevreli’deki Bozoğlu-Tarkun İlk ve Ortaokulu’nda eğitim öğretim gören Hayat Karataş, Ada Cüce, M.Doruk, Tezcan, Pınar Demirel, Ozan Karataş, Hasibe Vergili, Kaan Karataş ve Mehmet Tülü, her gün saat 08.30’da tekneyle okula gitmek için yola çıkıyor.

Önceden ölçülen ve teknelerin yanaşabileceği randevu noktalarına gelen öğrenciler, üç millik tahminen 20 dakika süren deniz yolculuğu boyunca; Simena Antik Şehri, tarihi kale, kaya mezarları, amfitiyatro ve eşi benzeri olmayan manzarayı izleyerek Kekova’ya erişiyor.

Öğrenciler, tekneden indikten ardından ise kendilerini bekleyen servis aracıyla karayoluyla okullarına gidiyor. Bu durumdan epey hoşnut olan öğrenciler, yolculuk süresince tekne içinde kitap okuyor, ödevlerinin tekrarlarını yapıyor. Yolculuk güzergahı Kekova koyu bulunduğu için fırtına gibi tek engelle de karşılaşmayan öğrenciler kamaralı tekneleriyle güvenilir tek yolculuk yapıyor.

Teknede, her tek talebe için can yeleği de yer almakta. Kaleköy’deki talebelerin bu yolculuğu 2009’dan ardından sürüyor. Öğrenci velilerinden Durali Demirel, deniz nakliyeciliğinden oldukça hoşnut olduklarını söyleyerek, “Sağ olsun devletimiz bu hususta kendimize yardım ediyor.

Bizim çocuklarımız denizde büyüdüğü için teknede gitmelerinde tek tedirginlik duymuyoruz” diye konuştu. Öğrencilerden Pınar Demirel ise, deniz yolu ile okula gitmekten kaynaklı neşeli olduğunu ifade etti. Bir başka talebe Ozan Karataş da, “Tekneyle gitmek defa güzel oluyor.

İskeledeyken kişiler, ‘Keşke sizin yerinizde olsaydık’ diyor. Bizi defa kıskanıyorlar” dedi. Tekne kaptanı Ali Efeoğlu, yolculuğun oldukça güvenilir olduğunu açıkladı. Efeoğlu, “Bir hostesimiz eksik” diye konuştu.