Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Öğrenci velisi öğretmeni darp etti

Öğrenci velisi öğretmeni darp etti
Spread the love

Hadise, merkez Mezitli ilçesindeki Vali Şenol Engin İlkokulu’nda gerçekleşti. Sınıf öğretmeni Nigar Özçelik, evvelki gün koridor tek öğrenciyi sınıfa girmesi ile ilgili uyardı. Ertesi gün okula gelen talebenin anne ve babası çocuklarını ittiğini öne sürdükleri Özçelik ile tartıştı.

Öğrencinin babası münakaşa esnasında Özçelik’i saldırdı. Diğer öğretmenlerin müdahalesi ile agresif veli uzaklaştırılırken, aldığı darbelerle yaralanan öğretmen Özçelik, okula çağrılan ambulans aracı ile Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırıldı. Özçelik, rehabilitasyonu tamamlandıktan ardından Mezitli Kaza Güven Müdürlüğü’ne gittikçe şikayetçi oldu.

Olayın kategoride derse girdiği sırada ortaya yaklaştığını bildiren Özçelik,, “Bir bayan sınıfın kapısını açtı. Ben de yardımcı olmak emeliyle emredin dedim. Kadın ansızın bana hakaret etmeye başladı, ‘Sen benim oğlumu sebep tutarsın. Sınıfına itersin’ diye.

Ben de vakası bildirime çalıştım, bana kötü tümceler kullandı. ‘Birazdan eşim ileriki görürsün sen’ diye konuştu. Daha ardından eşi geldi, ona da bildirime çalıştım. Saçımı tutup çekti. Bunun üstüne ben kaçtım. Yeniden saçımdan yakalayarak sınıfın kapısına sıkıştırdı, vurdu.

Kapı da açık, çocuklar da gördüler. Öğretmen dostlar beni kurtarmaya çalıştılar. Bunun üstüne çocuklar ağladı, ben de kendimden geçtim” diye konuştu. Olayın duyulmasının sonrasında Ulusal Eğitim Müdür Muavini Serbülent Sevdi de, hastanede Özçelik’i ziyaret etti.

Sevdi, hem tek bayana hatta tek öğretmene yönelik şiddetin kabul edilemez olduğunu söyleyerek, Özçelik’e geçmiş olsun dileklerini iletti. Olayla alakalı tahkîkat başlatılırken, kuşkulu Mezitli Kaza Güven Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alındı.