Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

OGM rekor sayıda orman mühendisi alacak

KPSS şartsız hemşire alımı özel hastaneler tarafından yapılıyor
Spread the love

Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü tarafından yapılan duyuruya göre ekli listede belirtilen şehirlerde görev alacak 1150 adet orman mühendisi alınacaktır. Sözleşmeli personel statüsünde çalıştırılacak olan orman mühendisleri alımı için başvurabilmek için 2018 KPSS sınavından en az 60 puan almak yeterli olacaktır. Haberimizde detaylardan bahsedeceğiz.

Hangi statülerde işçi alınacak?

Duyuruya çıkılan ilanda toplam da 1150 adet sözleşmeli pozisyonda mühendis alımı için ilana çıkıldığı anlaşılıyor. Alım yapılacak mühendislerin çalışma saatleri 08:00-17:00 olacağı anlaşılmaktadır.

Başvuru tarihleri ve nasıl başvuru yapılacak, başvuru sonuçları

Genel Müdürlük tarafından yapılan ilana göre başvuru tarihi 24.09.2019-07.10.2019 olarak duyurulmuştur. Son başvuru tarihi 07.10.2019 saat 23:59 da sona erecektir. Başvuruları http://isealim.ogm.gov.tr adresindeki sistemden yapacaklardır. Sistem haricinde başvuru kabul edilmeyecektir. Başvuru sonuçları 27.10 2019 tarihinde http://isealim.ogm.gov.tr  adresinde sözlü ve uygulamalı sınava girmeye hak kazanan 4 katı aday duyurulacaktır.

Alımlar için bir sınav yapılacak mı?

Alım için sözlü sınav ve ayrıca uygulamalı sınav yapılacaktır. Bu sınavlarda ormancılıkla ilgili genel bilgileri, genel kültürü, fidan dikimi ile ilgili genel mesleki bilgileri, yasal ve yasadışı faaliyetler hakkında genel bilgileri gibi çeşitli başlıklarda sözlü ve uygulamalı sınava tabi tutulacak olup her sorunun puan değerleri de belirlenmiştir.

ADAYLARDA ARANACAK GENEL VE ÖZEL ŞARTLAR

*Son başvuru tarihi itibariyle 36 yaşından gün almış olmamak

*2018 KPSS den en az 60 almak

*Orman Mühendisliği mezunu olmak

*Entomoloji alanından alınacaklarda orman mühendisliği bölümünde yüksek lisans yapmış olmak

*Ayrıca 657 sayılı devlet memurları kanunda belirtilen 48. maddedeki şartları taşımak

*Her yerde görev yapacağına dair sağlık kurulu raporu almak

*657 sayılı kanunun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasına göre belirtilen şartları taşımak

*Geçersiz belge ibraz eden veyahut başvuru şartlarını taşımayanlar atansalar dahi sözleşmeleri iptal edilir.

SÖZLÜ VE UYGULAMALI SINAV YERİ VE TARİHİ İLE SINAVA KATILACAK ADAYLARDAN İSTENECEK BELGELER

www.ogm.gov.tr. internet adresinde 27.10.2019 tarihine kadar duyurulacaktır. Sınava gelirken fotoğraflı ve onaylı kimlik belgelerini getirmeleri gerekmektedir. Adaylar sınav sonuçlarını asil ve yedek başarı listeleri isealim.ogm.gov.tr adresinden kişisel şifre ile öğrenebileceklerdir.

TERCİH VE YERLEŞTİRME İŞLEMLERİ

Kazanan adaylar ogm.gov.tr adresinden online 10 adet tercih yapabileceklerdir. isealim.ogm.gov.tr adresinde belli olacak tercih sonucuna göre ek-1 de belirtilen illere atanan adaylar 20 gün içinde genel müdürlükte sözleşme imzalayacaklardır. Sözleşme imzalamayan ve güvenlik soruşturması olumsuz sonuçlananların ataması iptal edilip başarı sırasına göre yedek aday sözleşme için çağırılacaktır. Ek-1 listedeki boş illeri ve kontenjanları www.ogm.gov.tr adresine girerek inceleyebilirsiniz.