Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

OGM binlerce orman muhafaza memuru alıyor

OGM binlerce orman muhafaza memuru alıyor
Spread the love

Tarım ve Orman Bakanlığı 2700 adet sözleşmeli orman muhafaza memuru alacak. Tüm detaylar haberimizde…

Şartlar:

  • 657 sayılı yasanın 48. Maddesindeki şartları taşımak
  • Son başvuru tarihine göre 36 yaşına girmemiş olmak
  • 2018 KPSS sınavından en az 60 almış olmak
  • YÖK ön lisans bölümlerinden ormancılık ve orman ürünleri, orman işletmeciliği, ormancılık, orman ürünleri, odun dışı orman ürünleri,  fidan yetiştiriciliği, fidan yetiştirme, fidan ve fidecilik, budama ve aşılama, avcılık ve yaban hayatı, av ve yaban hayatı bölümlerinin birinden mezun olmak,
  • Hastanelerden; yurdun her yerinde görev yapabilir ve silah kullanabilir ibareli kurul raporu almak(kazanan adaylardan istenecek)
  • Belirtilen şartları taşımadığı ancak sahte belge ve evrak düzenlediği tespit edilen adaylar hakkında adli makamlara bildirimde bulunulacaktır. Atanmış olsalar bile atamaları iptal edilecek verilen maaşlar faizi ile geri alınacaktır.

Başvuru ve Tarihler

Adaylar 24.09.2019 tarihinden 07.10.2019 saat 23:59a kadar http://isealim.ogm.gov.tr adresinden e-devlet şifreleri ile girerek başvuru yapacaklardır. Bunun dışındaki başvurular geçersizdir. Adaylar KPSS sonucuna göre en yüksek puandan başlayarak belirlenecektir. Her il için alınacak kadronun 4 katı kadar aday mülakata ve uygulamalı sınava çağrılacaktır. 27.10.2019 tarihine kadar mülakata ve uygulamalı sınava girecekler açıklanacaktır. İstenen belgeler kazanan mülakat sonrası açıklanacaktır.

Mülakat ve Uygulamalı Sınav

Adaylara sözlü sınavda genel kültürden 15 puan, uygulamalı sınavda ise farklı konulardan toplam 68 puan üzerinden değerlendirme yapılacaktır. Sınav heyetinin her bir üyesi tarafından verilen puanlar ayrı ayrı zapta geçirilir ve üyelerin yüz tam puan üzerinden verdikleri notların matematiksel ortalaması alınarak adayların sözlü ve uygulamalı sınav puanı tespit edilir. Sözlü ve uygulamalı sınavda yüz üzerinden toplam en az 70 puan alanlar başarılı sayılır.

Toplamda KPSS ve mülakat, uygulamalı sınavdan en yüksek puanı alan adaydan geriye doğru sıralama belirlenir. Eşit puan olması durumunda KPSS puanı yüksek olana öncelik tanınır. Tüm sonuçlar http://isealim.ogm.gov.tr adresinde açıklanacaktır.

Atanma İşlemi

Nihai listeye göre kazanan adaylar ilan tarihinden itibaren 20 gün içinde Orman Genel Müdürlüğüne başvurmalıdır. Yükümlülükleri yerine getirmeyen yani işe başlama süreci içindeki sürelere uymayan, göreve başlamayan adaylar hakkındaki işlemler iptal edilir. Yedek adaylardan alım yapılır.