Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

MSÜ Astsubaylık kayıt duyurusunu yayımladı

MSÜ Astsubaylık kayıt duyurusunu yayımladı
Spread the love

Milli Savunma Bakanı personel alımı ilanı yayınlandı. Resmi sayfada yayınlanan Astsubay personel alımı Milli Savunma Bakanlığının sayfasında ilan olarak açıldı. İlanın detayları ve başvuru şartları haberimiz detaylarından vardır. Aynı zamanda başvuru tarihleri ve gerekli bilgiler içinde haberin detayını inceleyebilirsiniz.

Son dakika haberi olarak yayınlanan MSÜ Astsubaylık duyuru birçok kişiyi umut oldu. Milli Savunma Bakanlığı Üniversitesi 2019 yılında Astsubay alımına başlayacak. Bu şekilde Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin Daire Başkanlığı da sürekli aktif alım yapabilecektir. Astsubay Meslek Yüksekokulları Öğrencileri için gerekli şartlar ve detaylarda aşağıda bulunuyor. Resmi kaynaklardan alınan bilgiler dahilinde tüm şartlar aşağıda sıralanmıştır.

MSÜ Astsubaylık Kayıt Başvuruları İçin Gerekli Şartlar

Resmi kaynaklardan alınan bilgiler arasında genel olarak;

  • MSÜ Aday Yerleştirme çalışmaları MSÜ Rektörlüğünce yapılacaktır. Bunlarda; 26 Ağustos ve 13 Eylül tarihlerinde başlayarak en son gün 18.00’da sona erecektir. Yapılan başvurular her öğrenci adayı için şahsen olacaktır.
  • Kayıtlar, Milli Savunma Üniversitesi Rektörlüğü ve Astsubay Meslek Yüksekokulları ilgileri tarafından gerçekleştirilecektir. Bu şekilde kayıt yaptırmaya hak bulan adaylar sonuçlar belirlenen tarihte MSÜ resmi sayfasından öğrenilecektir.  26 Ağustos tarihinde günlük olarak yayınlanmaya başlayan sonuçlar ile öğrenciler ÖSYM tarafından yapılan müracaata başlayacaktır. Öğrenciler ile ayrıca telefon üzerinden de iletişim kurulabilmektedir. Gelen telefon üzerinde yapılan dönüş işlemi de 24 saat içerisinde olmalıdır. 24 saat süresi içerisinde 3 defa aranarak ulaşılamayan öğrencilerin kayı işlemleri sonlanacaktır.
  • Adayların tercihleri belirtilen tarihten hemen sonraki 5 iş günü içerisinde yapılacak ve tekrar olarak belirlenen tarihte ders başı yapılacaktır. Bu şekilde kontenjan belirlemesi de sağlanmış olacaktır.
  • Tercih sıralarının başında bulunan öğrenci adayları da 5 iş günü içerisinde tercih yerlerini belirlemiş olmalıdır. Bu adaylar ile ilgili olarak 26 Ağustos tarihinde genel açıklama resmi sayfada yayınlanacaktır.

MSÜ Astsubaylık Kayıt İşlemleri İçin Yapılması Gerekenler

Kayıt işlemlerinin bağlı bulunduğu okullar ve tam adresleri;

  • Kara Astsubay Meslek Yüksekokulu yerleştirme ( KAMYO ) duyuru
  • Deniz Astsubay MYO ( DAMYO ) yerleştirme duyuru
  • Hava Astsubay MYO yerleştirme duyuru
  • Bando Astsubay MYO yerleştirme duyuru olarak resmi sayfalardan ilanlara erişim sağlayabilirsiniz.