Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

MİT (Milli İstihbarat Teşkilatı) 3 branşta personel alımı yapacak

MİT (Milli İstihbarat Teşkilatı) 3 branşta personel alımı yapacak
Spread the love

Milli İstihbarat Teşkilatı başkanlığı 3 farklı branşta personel alımı yapacak. Milli İstihbarat Teşkilatının alım yapacağı branşlar ise Arapça Dil Uzmanı,Bilim ve Teknoloji Uzmanı, İstihbarat Uzmanı. Bu branşlara başvuru yapacak kişilerin mutlaka 18 yaşını doldurmuş ve 35 yaşını aşmamış olması gerekmektedir. Adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması da gerekmektedir. Adaylarda istenen farklı niteliklerde bulunmaktadır.

 

Branşlar İçin Aranan Diğer Nitelikler;

İstihbarat Uzmanlığı için başvuru yapacak adayların en az 4 yıllık lisans mezunu olmaları. Yurt dışında eğitim gören adayların da denklik belgelerini mutlaka kuruma ibraz etmesi gerekiyor.Arapça dil uzmanı için ise ileri derece arapça bilmek ve ana dili arapça olan bir ülkede en az bir yıl arapça eğitimi almış olması gerekiyor. Bu niteliklere sahip olmayan adayların başvuruları değerlendirmeye alınmayacaktır. Bu başlıca niteliklerin haricinde ise Yabancı Dil adaylarda mutlaka aranmakta olup belli kriterlerinde yerine getirilmiş olması gerekmektedir. EBT,TOEFL ve IELTS dil sınav sonuçlarındaki puanların yök listesindeki denklik puanlarına karşılık gelen puanlarda başvuru değerlendirmelerinde geçerli olacaktır. Başvuru yapacak adayların son 5 yılda EDS sınavından aldık 70 ve üzeri puanlarda kabul edilecektir.

 

Başvuru yapılabilecek Bilim ve Teknoloji Uzmanlığı için alt dallarda bulunmakta olup bazılarını aşağıda görebilirsiniz.

 

  • Donanım Geliştirme Uzmanı 
  • Veri Madenciliği Uzmanı 
  • Mekanik Sistem Tasarım Uzmanı
  • Ağ Yönetim Uzmanı
  • Uydu Haberleşme Uzmanı
  • Görüntü Analiz Uzmanı
  • Coğrafi Bilgi Sistemleri Uzmanı
  • Mobil Uygulama Geliştirme Uzmanı

 

Daha fazla detaylı bilgilere ulaşmak isteyen adayların ise mutlaka Milli İstihbarat Teşkilatı mevzuatına mutlaka bir göz atmaları faydalı olacaktır. Milli İstihbarat Teşkilatı personel alımlarında ilk önce adayların güvenlik soruşturmalarını yapmakta olup güvenlik soruşturmasına takılan adaylar ise kesinlikle Milli İstihbarat Teşkilatında görev alamayacaklardır.