Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Milli Eğitim Bakanlığı İŞKUR aracılığıyla sürekli işçi alım ilanı yayınladı

Milli Eğitim Bakanlığı İŞKUR aracılığıyla sürekli işçi alım ilanı yayınladı
Spread the love

Mili Eğitim Bakanlığına bağlı taşra teşkilatındaki (Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü) okullara İşkur aracılığıyla alım ilanı yayınladı. Yayınlanan resmi ilana göre; ihtiyaç duyulan belirli pozisyonlar için sürekli işçi alımı yapılacaktır. Başvuracak adaylar, İşkur’un resmi insternet sayfası üzerinden 26.08.2019 – 02.09.2019 tarihleri arasında başvurularını yapmaları gerekmektedir. Başvuru şartlarını ve başvurucu süreciyle ilgili tüm merak ettiklerinizi sizler için haberimizde biraraya getirdik.

Türkiye İş Kurumu, iş arayanları sevindirecek bir alım ilanı yayınladı. Yapılan alım ilanına göre Milli Eğitim Bakanlığına Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okul ve kurumlarda personel alımı yapılacak. Alınacak personel sayısının 4 katı başvuru, noter huzurunda yapılacak olan kura çekilişi ile belirlenecektir. Yapılacak olan kura çekilişi sonrasında ise; asıl adaylar uygulamalı sözlü sınav sonucuyla belirlenecektir.

Başvuru Şartları

 

 • 18 yaşını doldurmuş olmak
 • Türk vatandaşı olmak
 • Kamusal haklardan mahrum olmamak

 

  • Güvelik soruşturmasınının olumlu sonuçlanması
  • Askerliğini yapmış olmak
  • Yayınlanan personel pozisyonları için herkes yalnızca bir iş kolu için başvuruda bulunabilir.

 

 • Sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük ayılığı almamak
 • Çalışmasına engel olacak bir sağlık problemiin olmaması

 

 • Başvuru sonucunda işe alımlarda 30 günlük deneme süresi bulunmaktadır.  Deneme sürecinde istenilen düzeyde olmaması durumunda iş feshi sağlanacaktır.

Yapılack olan kura çekiş tarihi ve kura yeri dhgm.meb.gov.tr resmi sitesi üzerinden yayınlanacak. Kura ve sözlü sınav sonucunda belirlenen adayların listesi de aynı site üzerinden yayınlanacaktır. 

Sözlü Sınav Süreci ve İşleyişi Nasıl Olacak? 

 • Sözlü sınav başvuran adayların başvurdukları iş pozisyonuna ait bilgi ve beceri düzeyini ölçmeye yönelik olacaktır. 
 •  Sözlü/uygulamalı sınav 100 puan üzerinden, %70’i adayların başvurduğu iş pozisyonu, %30’u genel kültür olmak üzere değerlendirilecektir.

 

                      Adayların Başvurabileceği Meslek Pozisyonları 

TEŞKİLATI İLİ MESLEK POZİSYONU STATÜSÜ
Taşra Ankara Danışma Memuru Engelli 8
Taşra Ankara Temizlik Görevlisi Engelli 6
Taşra

Taşra

Ankara Kat Görevlisi Engelli 2
Taşra Ankara Kaynakçı Engelli 2
Taşra Ankara Sıhhi Tesisatçı Eski Hükümlü 2
Taşra Ankara Elektrik İşçisi Eski Hükümlü 2
Taşra Ankara Beden İşçisi Eski Hükümlü 6