Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Milli Eğitim Bakanlığı 2019-2020 eğitim-öğretim yılı için ücretli öğretmenlik başvurularını alacak

Milli Eğitim Bakanlığı 2019-2020 eğitim-öğretim yılı için ücretli öğretmenlik başvurularını alacak
Spread the love

2019 – 2020 eğitim öğretim yılı için birçok sayıda ücretli öğretmen başvuru yapılacaktır. Milli Eğitim Bakanlığınca yapılacak olan ücretli öğretmenlik başvurularında gereken kurallar ve şartlar haberin detaylarında bulunuyor. Adayların gerçekleştireceği başvuru işlemlerinin takibi için e–devlet uygulaması kullanılmaktadır. 

15 Temmuzdan itibaren başlayan ücretli öğretmenlik başvuruları ÖSYM KPSS açıklamasına göre sıralanacaktır. Yapılan sıralamalarda adayların seçilmesi kura çekilişi ile sonuçlanacaktır. 29 Ağustosa kadar devam edecek olan ücretli öğretmenlik başvurularında farklı branş seçimleri de vardır. Eğitim fakültesi mezunları başta olmak üzere birçok adayın başvuru değerlendirilmesi Milli Eğitim Bakanlığında yapılmaktadır. 2019 – 2020 yılında yapılacak olan ücretli öğretmen seçiminde branş önceliği de gerçekleşecektir.

MEB’na yapılacak Ücretli Öğretmenlik Başvuru Şartları

E devlet üzerinden gerçekleşecek ücretli öğretmenlik başvuruları için öncelik eğitim fakülteleri mezunları olmaktadır. Bu şekilde yapılan başvurular sonrasında lisans mezunları da ihtiyaca göre ücretli öğretmenlik yapabilmektedir. Güvenlik soruşturmasından başarılı olarak geçen adayların ücretli öğretmenlik başvurularının onaylanması ile sonuçlarda e-  devlet üzerinden yapılacaktır. Aynı zamanda cep telefonlarında SMS olarak gelen başvuru sonuçları ve okullarda son olarak yapılan bildirimlerdendir. 

Kurum tarafından belirlenen başvuru işlemleri dahilinde adayların ilgili okula gitmesi ve gerekli evrakları sağlaması ile iş başlangıcı gerçekleşecektir. Yazışmalarda gelişen durum ile okul müdürü ve adaylar ile başvuru işlemleri tamamlanabilmektedir. Bu şekilde gerçekleşen başvuru işlemleri sonrasında başvuru onaylanan adaylar işe başlayabilmektedir. 

MEB Onaylı Ücretli Öğretmenlik Başvurusunda Bulunan İller 

İllerin merkez ilçelerinde ve köylerinde yapılacak olan ücretli öğretmenlik başvurularında eğitim fakültesi adayların başvuruları öncelikli olacaktır. Bu şekilde branş seçimlerinde de kolaylık yaşanacak ve adaylar ilgili okullara geçiş yapabilecektir. 

Ağustos ayının 29’a kadar devam edecek olan ücretli öğretmenlik başvurusunda adayların yazışmaları da direkt olarak Milli Eğitim Kurumuna yapılmaktadır. Kurum değerlendirmesi de direkt olarak adayların başvurularında yapılmaktadır. Meslek olarak yapılan başvurularda açık olan okullara gönderme yapılacaktır. Bu durumda direkt olarak Milli Eğitim tarafınsan sağlanacaktır. Özellikle ücretli öğretmenlik için yapılan başvurunun tüm detayları e – devlet üzerinden takip edilecektir.