Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Milli Eğitim Bakanlığı 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması yapacak

Milli Eğitim Bakanlığı 7 faklı pozisyon için 28 memur alımı yapacak
Spread the love

Milli Eğitim Bakanlığı  bu yıla ait öğretmen atamaları kapsamında 20 bin öğretmeni göreve başlatacak. 9 Ağustos 2019 tarihinde yapılacak atama işlemi sonucunda öğretmenler KPSS puanına göre göreve gelecekler.

Klasik Bozulmayarak Yine Tören Düzenlenecek

Milli Eğitim Bakanlığı her atama döneminde olduğu gibi yine salonda yapacağı canlı bir çekiliş üzerinden atamaları gerçekleştirecek. Uzun bir maraton sonucunda bu sonucu bekleyen yüz binlerce öğretmenimizin olduğu bir arenada öğrencilerle buluşacak olan 20 bin kişi belirlenmiş olacak. Törenin 9 Ağustos 2019 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı salonunda yapılması planlanıyor. Törene Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ile birlikte bakanlığın üst düzey yöneticileri de katılacak. Ayrıca salonda atama bekleyen öğretmenler ve aileleri de yer alabilecek.

Daha Önce Kontenjanlar Belirlenmişti

Milli Eğitim Bakanlığı daha önce yaptığı duyuru ile birlikte hangi alandan kaç öğretmen alımı yapacağını açıklamıştı. Bunun üzerine mülakata giren öğretmenler tercihlerini yaptılar. Böylece hummalı bir bekleyişe koyulan öğretmenlere bayramdan önce mutlu haber verilecek. Bu sayede bayramdan sonra öğrencileriyle buluşacak olan öğretmenler sistem üzerinden Bakan Selçuk tarafından kuranın başlatılmasıyla tek tek atanacak. Bu yıl da gözyaşları içinde geçecek olan tören birçok adayı hayallerine kavuşturacak.

En Çok Sınıf Öğretmenliği, İngilizce ve Din Kültürü Alımı Olacak

Bazı branşlarda sadece bir kişi atanırken bu yıl da zirveye Din Kültürü, İngilizce ve Sınıf Öğretmenliği oturmuş durumda. Bu alanlar son yıllarda olduğu gibi yine en çok öğretmenin göreve başlatılacağı bölümler. Okul öncesinde yaşanan hareketliliğin bu alımda pek yansımadığı görülse de ileriye doğru bu alanda daha çok alım olacağı ortada. Türkçe yine ana dil olarak kendine üst sıralarda yer bulmayı başardı.