Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Merkez Bankası bilgisayar mühendisi alıyor

Merkez Bankası 40 kadrolu personel alımı yapacak
Spread the love

Türkiye’nin önemli kurumları arasında yer alan Merkez Bankası, yeni bilgisayar mühendisi çalışanları bünyesine katmaya hazırlanıyor.

Dünyanın önde gelen merkez bankaları arasında yer alan Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası, çalışan kadrosuna yeni, bilgisayar mühendisleri katıyor. Bu çerçevede yeni bir ilan veren kurum, 25 çalışana hoş geldin demeye hazırlanıyor. Tam zamanlı olacak şekilde çalışacağı belirtilen mühendislerin ayrıca kadrolu bir şekilde faaliyet göstereceği kaydedildi. Çalışma yeri olarak belirlenen konum ise Bilişim Teknolojileri Genel Müdürlüğü olarak gösteriliyor. Bu bağlamda nitelikli kişiler arayan kurum, bilgisayar mühendisliği alanında uzmanlığa sahip olmayı gerektiriyor. Bilişim Teknolojileri Genel Müdürlüğü, Merkez Bankası adına uygun donanımın sağlandığı, banka bilişim sistemlerinin geliştirildiği ve yazılım gibi unsurların yönetildiği bir birim olarak tanımlanıyor. Bankanın stratejik hedefleriyle uyumlu bir şekilde çalışan kurum, bilişim teknoloji kaynaklarının yönetilmesi gibi önemli görevlere sahiptir.

İşe Alım Süreci Nasıl Olacak?

Adayların öncelikle 01.01.1987 sonrası doğumlu olmaları gerekiyor. 26 Ağustos itibariyle başlayacak olan başvurular, 3 Eylül 2019 tarihinde sona erecek. Bu doğrultuda çalışmak isteyenlerin uygun tarih aralığını aşmaksızın başvuru yapmaları gerekiyor. Bunların yanı sıra adayların bilgisayar mühendisliği alanında lisans eğitimi almış olmaları önem teşkil ediyor. YDS veya e-YDS sınavlarına ilişkin en az 70 puan almaları istenen adayların TOEFL-iBT sınavından ise 84 puan almış olmaları gerekiyor. 

Başvuru için gerekli olan sınav puanları sadece bunlar ile sınırlı kalmıyor. Aynı zamanda son iki yıl içinde yapılan Kamu Personel Seçme Sınavlarından KPSS1 türünde en az 80 puan alınmış olmalı. KPSS yerine ALES 80 puan, GRE 156 sayısal puan ve GMAT 585 puan da yine kabul edilebilecek olan seçenekler arasında yer alıyor. Bu puanlardan herhangi birini karşılayan aday, başvuruda bulunabilecek.