Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Merkez Bankası 40 kadrolu personel alımı yapacak

Merkez Bankası 40 kadrolu personel alımı yapacak
Spread the love

Merkez Bankası 40 kadrolu personel alımı yapacağını duyurdu. Personel alımlarında KPSS puanı da etkili olacak.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası araştırmacı ve bilgisayar mühendisliği kadroları için 40 personel alımı yapacak.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasındaki eksik kadroları doldurmak için 25 bilgisayar mühendisi, 15 araştırmacı alınacak. Bilgisayar mühendisleri Bilişim Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesinde görevlendirilecek; araştırmacılar ise Araştırma ve Para Politikası Genel Müdürlüğü İdare Merkezi bünyesinde görevlendirilecek. Alınan personeller sözleşmeli değil daimi olacak.

Araştırma kadrosu başvuru şartları:

1 Ocak 1989 ve daha sonra doğmuş olan adayların başvuru yapması isteniyor. Başvuracak kişilerin ekonometri, iktisat, işletme, maliye, işletme mühendisliği, matematik, istatistik, finans, endüstri mühendisliği bölümlerinin lisans eğitimlerinden mezun olmaları ya da finans, finansal matematik, iktisat alanlarında yüksek lisansı tamamlamış olmaları gerekiyor. Adayların YDS ya da e-YDS sınavlarından en az 80 puan veya TOEFL-İBT sınavından en az 96 puan almış olmaları gerekiyor. Ayrıca KPSSP1 sınav türünden en az 85 puan almaları ya da ALES sınavından en az 85 sayısal puan almaları gerekiyor.

Bilgisayar mühendisi kadrosu başvuru şartları:

1 Ocak 1987 ve daha sonra doğmuş adayların başvuru yapması istenmektedir. Adayların lisans eğitimi veren bilgisayar mühendisliği bölümünden mezun olmaları gerekmektedir. Başvuru yapacak olan kişilerin YDS ya da e YDS sınavından en az 70 puan almaları veya TOEFL-İBT sınavından en az 84 puan almaları gerekiyor. KPSSP1  puan türünde en az 80 puan isteniyor. 

Başvurular nasıl yapılacak?

Başvurular 3 Eylül saat 17.30’a kadar yapılmalıdır. Bankanın resmi internet sitesi insan kaynakları sayfasından (insankaynaklari.tcmb.gov.tr) elektronik olarak başvurular yapılacaktır. Bu nedenle, posta ya da şahsen yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

İlan detaylarını görmek ve başvuru yapmak için verilen linke tıklayınız.

http://insankaynaklari.tcmb.gov.tr/