Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Memur maaşları kurban bayramından önce yatacak mı?

Memur maaşları kurban bayramından önce yatacak mı?
Spread the love

Uzun bir süredir memur maaşlarını bayram sürecinden önce yatıran devlet, önümüzdeki Kurban Bayramı için de bunu gerçekleştirecek mi?

Genellikle memur maaşlarının her ayın 15’inde yatırıldığına şahit olmak mümkün. Hal böyle olunca bayramlarda maaşların yatıp yatmayacağı her yıl merak ediliyor. Nitekim önümüzdeki Kurban Bayramı süreci de 11 – 14 Ağustos günlerine denk geliyor. Haliyle bu tarihlerden sonra mı maaşlar yatacak tarzında bir soru akıllara gelebilmekte. Beklentiler ise bayramdan önce maaşların ödenmesinden yana. Hatta buna göre 8 – 9 Ağustos arası memur maaşı ödemelerinin tamamlanacağı düşünülüyor. Böylelikle bayram sürecinde ekonomik olarak zorluk yaşamaları önlenen memurların, daha rahat bir tatil süreci geçirmeleri hedefleniyor. 2 milyon gibi oldukça yüksek olan memur sayısı, haliyle maaşların erkenden ödenmesini bekleyen büyük bir kitlenin olduğunu gösteriyor. Ayrıca her bayram sürecinde uygulanan bu durumun neredeyse bir gelenek haline gelmiş olması, bir sonraki bayramlarda da beklenti içerisine girilmesine ön ayak oluyor.

Kurban Bayramı Ne Zaman?

10 Ağustos Cuma günü Kurban Bayramı Arefesi olarak biliniyor. Bununla birlikte 11 Ağustos Cumartesi günü bayramın ilk günü, 14 Ağustos Çarşamba günü ise bayramın son günü olarak biliniyor. Yılın kalan sürecindeki resmi tatiller ise 30 Ağustos 2019 Zafer Bayramı ve 29 Ekim 2019 Cumhuriyet Bayramı olarak biliniyor. Bu tarihler içerisinde de mesai yapılmayacak. Memur maaşlarının bayramdan önce yatması, aynı zamanda bayram ihtiyaçlarının gerekli zaman diliminde satın alınmasını kolaylaştırıyor. Hazırlıklarının tamamlayan çalışanlar, böylelikle tatil sürecini çok daha iyi bir şekilde geçirme fırsatı yakalıyorlar. Bunun yanı sıra yıllardır süre gelen bu adetin artık standart hale geldiği de söylenebilir. Bu durum, bayram öncesi maaşların yatmasına ilişkin beklentiyi arttırıyor.