Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Memur anneler Cumhurbaşkanı’na çağrıda bulundu

Memur anneler Cumhurbaşkanı'na çağrıda bulundu
Spread the love

Yarı zamanlı çalışma uzun bir süredir beklenmektedir. Yarı zamanlı çalışmaya dair yönetmelik bekleyen memur anneler Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a bir çağrı yaptılar.

Cumhurbaşkanına seslenen kamu çalışanları yarı çalışma yönetmeliğini beklediklerini dile getirdiler. Seslerini duyurmak amacıyla mektubu kaleme aldıklarını söyleyen anneler, artık duyulmak istediklerini söylediler. 10 Şubat 2016 yılında Resmi Gazetede yayınlanan 6663 sayılı kanun kapsamında çocukların zorunlu ilk okul çağına gelene kadar yarı zamanlı çalışma hakkı elde ettiklerini söylediler.  Kamu işçisi ve özel sektörde çalışan annelerin bu hakkı kullanmaya başladığını söyleyen Kamu memurları anneler 4 yıldır yönetmeliği beklediklerini belirttiler.

4 Bakan Değişti Ama Sonuç Yok

Anneler 4 bakanın değiştiğini ve bu konuda sürekli açıklamalar yapıldığını söyledi. Yönetmeliğin hazır olduğunu ve Bakanlar Kuruluna gönderildiğinin daha önce açıklanmasının verdiği ümit mektupta dile getirildi. 2018 seçim beyannamesinde de paylaşılan bu durum kanun olarak uygulanmamaktadır. Ailesinden uzakta olduğunu söyleyen anneler destek alamadan çocuk büyütmeye çalıştıklarını söylediler. Bazı annelerin istifa etmek zorunda kaldığını söyleyen anneler bu konuda tek umudun Cumhurbaşkanı olduğunu söylediler.

Çocuk Sahibi Olacaklar Kara Kara Düşünüyor

Çocuk sahibi olmayı düşünen anneler çocuk sahibi olanlar gibi  kara kara düşünüyorlar. Çocuklarına bakma konusunda sıkıntılar yaşayan anneler birden fazla çocuk yapma isteğini bu sayede düşünebilirler. Anneler Cumhurbaşkanından bir anne olarak bu yönetmeliğin yayımlanmasını rica ettiler. Mutlu annelerin mutlu çocuklar yetiştirebileceğini söyleyen memur anneler, büyük emeklerle elde ettikleri işlerinde halka hizmet etmekten büyük şeref duyduklarını dile getirirken diğer yandan da millete ve devlete hayırlı evlat yetiştirmek için bu yönetmeliğin girmesi gerektiğini anlattılar.

Bugüne Kadar Tüm Talepler Dikkate Alındı


Cumhurbaşkanlığı bugüne kadar milletten gelen haklı talepleri değerlendirerek en kısa sürede adımlar atmıştır. Kısa süre içinde Cumhurbaşkanı tarafından kamuda memur olan annelerin de çocuklarına vakit ayırmalarını sağlayacak yönetmeliğin 4 yıl aradan sonra yürürlüğe gireceği beklenmektedir. Bu konudaki gelişmelerden sizleri haberdar edeceğiz.