Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi en az ilköğretim mezunu adaylar arasından işçi alımı yapacak

İŞKUR TYP üzerinden personel alımı yapıyor
Spread the love

Türkiye İşçi Kurumu kamu iş ilanları ekranında yer alan iş ilanları arasında Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığı bünyesinde en az ilköğretim mezunu olan işçi alımı yapılacağı bildirildi. Söz konusu ilana son başvuru tarihi olarak da 15 Ağustos 2019 tarihi ifade edildi. Yayımlanan ilana başvuru yapacak olan adaylar başvurularını İŞKUR üzerinden yapabilecek.

 

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığı yeni işçi alım ilanı kısa bir süre önce yayıma alındı. 15 Ağustos 2019 tarihine kadar işçi alımı başvuru süreci devam edecek. İlgili bölüme 15 tane beden işçisi alınacaktır. Yayımlanan iş ilanında başvuruları online olarak İŞKUR üzerinden kabul edilecekler. Ayrıca şahsen istediğiniz İŞKUR şubesinden de yapabilirsiniz. Başvuru şartlarını taşımayan adayların başvuruları geçersiz olacaktır. Adaylar en az ilköğretim en çok ön lisans mezunu olabilirler.

İŞKUR resmi sitesindeki ilanın numarası 00005101925 şeklinde bildirilmiştir. Başvuru yapacak adaylar üniversitenin olduğu ilçede ikamet etmeli ve eğitimini tamamlamış bulunmalıdır. 

İşçi Alımı Genel Hususları

 

  • Şartlara uyan adaylar ilanın yayınlandığı günden sonra 5 gün içinde belirtilen yerlerden başvuru yapabilirler. Son müracaat tarihi tatil gününe denk gelirse takip eden ilk iş günü sonuna dek sürecektir.
  • Müracaat tarihi çakışırsa sadece bir talep dikkate alınır.
  • İlan yayımlandığı an diğer şartları ön lisans ve lisans işçi taleplerinde KPSS türünde en az 60 puan alınmış olmalıdır.
  • EKPPS ile giren engelli işçi talepleri için başvuru yapacakları yılın puanı başvuruda işaretlenecektir.
  • Sıralama öncelikle puan üstünlüğü sonra da sırasıyla eski tarihli belge sıralamasına göre yapılacaktır.
  • Taleplere başvuru yaparak listeye giren adaylardaki koşul taşıma durumu; eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, mesleki belge ya da yabancı dil şartı gibi belgelerin talebi ilgili kuruma sunulacaktır. Belge teslim tarihi ile yeri, işgücü ilanında ya  da kurumun internet sitesinde duyurulur. Belgeleme yapmayan ya da yanlış beyanda bulunan adayların başvurusu iptal edilir.

 

  • Sınav gün, saat ve yeri sınava katılacak adaylara kurumun resmi sitesinde bildirilir. Bu duyuru adaylar için tebliğ olarak kabul edilecektir.
  • Önceliği olan adaylar başvuruda bulundukları işçi talebinde davete katılmayan adayların öncelik hakkı ortadan kalkar.