Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

MEF Üniversitesi akademik personel alımı yapacak

MEF Üniversitesi akademik personel alımı yapacak
Spread the love

MEF Üniversitesi akademik personel alımı yapacağını duyurdu. Son başvuru tarihi 27 Ağustos 2019 olarak belirlendi.

Hangi fakültelere akademik personel alımı yapılacak?

MEF Üniversitesinin yayınladığı iş ilanına göre, Mühendislik Fakültesine ve Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesine akademik personel alımı yapılacak. Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümüne araştırma görevlisi, Mimarlık Bölümüne de öğretim görevlisi alınacak.

Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümüne araştırma görevlisi kadrosu için başvuracak adayların;

Elektrik- Elektronik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği ya da Elektronik-Haberleşme Mühendisliği bölümünden mezun olmaları ve tezli yüksek lisans ya da doktora yapıyor olmaları gerekmektedir.

Mimarlık Bölümüne öğretim görevlisi kadrosu için başvuracak adayların yüksek lisansını mimarlık teknolojileri, mimari tasarım ya da mimarlık tarihi alanında yapmış olmaları gerekmektedir.

Başvuru şartları nelerdir?

Araştırma görevlisi kadrosuna başvuru yapacak olan adayların en az lisans mezunu olmaları ve ilk başvuru tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmaları gerekmektedir. 

Yabancı ülkeden alınan diplomanın denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir. 

Öğretim üyesi haricinde öğretim elemanı kadrolarına başvuru yapacak olan adayların ALES’ten minimum 70.0 puan almaları gerekmektedir.

YDS’den en az 80.0 puan almış olmak ya da denkliği ÖSYM tarafından kabul edilmiş bir sınavdan bu puan muadilinde bir puana sahip olmak gerekmektedir.

Başvuruda istenen belgeler nelerdir?

YÖK formatlı özgeçmiş

Başvuru dilekçesi

Lisans diploması

ALES sonuç belgesi

Transkript belgesi

Nüfus cüzdanı fotokopisi

Son 6 ayda çekilmiş iki adet vesikalık fotoğraf

Askerlik durum belgesi ( en az 1 sene süreli tecil belgesi ya da terhis belgesi)

Yurtdışındaki üniversitelerden başvuru yapacak olan adayların denklik belgesi getirmesi gerekmektedir. 

ÜDS, KPDS, YDS sınavlarının birinden en az 80 puan almış olduğunu ya da eşitliği YÖK tarafından kabul edilen sınavlardan; bu puan muadilinde puan olduğunu gösteren belge 

Başvuru nasıl yapılacak?

Başvuru MEF Üniversitesine şahsen ya da posta yoluyla yapılacaktır.

Huzur Mahallesi, Maslak Ayazağa Caddesi, No:434396 Maslak-Sarıyer/İstanbul Tel: 0212 395 36 00 Faks: 0212 395 36 92 E-Posta: mef@mef.edu.tr