Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

MEB öğretmen eğitimlerine ağırlık verecek

MEB öğretmen eğitimlerine ağırlık verecek
Spread the love

Ulusal Eğitim Bakanlığı (MEB) ile Ankara Üniversitesi arasında, öğretmenlerin akademik, mesleksel ve şahsi gelişimlerinin desteklenmesi emeliyle işbirliği protokolü imzalandı.

MEB Başöğretmen Salonu’nda tertip eden törende, ‘Öğretmen Yetiştirmede İş Birliği Protokolü’ne, Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Adnan Boyacı ile Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Fatma Bıkmaz imzaladı.

Genel Müdür Adnan Boyacı, 2023 Eğitim Vizyonu hedefleri kapsamında eğitimdeki reformların yaşama geçirilmesinde öğretmenler ve okul yöneticilerinin ehemmiyetini ifade etti.

Tüm paydaşların eğitimin henüz iyi noktalara gelmesi için katkı sunduğunu bildiren Boyacı, bu çerçevede sivil toplum kuruluşları, kalifiye sektör temsilcileri, beynelmilel kurumlar ve üniversitelerle çoğu iş birliği yaptıklarını anlattı.

Boyacı, öğretmenlerin mesleksel gelişiminin iki bölümde ele alınabileceğini söyleyerek, şu şekilde konuştu:

“Öğretmenlerimizin mesleksel gelişimlerinin birinci kısmında aktüel ilerlemeler, 21’inci asır maharetleri, teknolojinin vardığı nihai imkanlar, yeni imalat formül ve teknikleri yer almakta.

Diğer doğrultuda da ilmi verilere eşlik eden program bölümü ehemmiyet taşıyor.

Amacımız dönemin ruhundaki modern ilmi bulguyu, öğretmenlerimizin deneyimleriyle yine sunmak ve bu çerçevede mesleksel gelişim uygulamaları açmak.”Prof.Dr. Bıkmaz ise öğretmen yetiştirmenin defa ebatlı tek iş olduğunu ifade ederek, “Öğretmenlerin gelişiminin hayat boyu devam etmesi gerekmektedir.

Bu yüzden öğretmenlerimizin eğitimine takviye vermemiz, eğitimi tek gereksinim durumuna getirmemiz gerekmektedir. Bu noktada, eğitimin bütün paydaşlarına düşen sorumluluklar var. Protokolün hayırlı olmasını diliyorum. İşbirliğinde emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.