Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Manevi Rehberlik Programı Hakkında 

Manevi Rehberlik Programı Hakkında 
Spread the love

Üniversite ve dengi kurumların sürekli eğitim hizmeti olarak verebildikleri manevi rehberlik eğitimi, alana ilgi duyan her bireye açık bir eğitim olmaktadır. Daha çok imam hatip liseleri ve ilahiyat fakülteleri mezunları tarafından verilmekte olan ve manevi değerlere ilişkin eğitimlerin de verildiği bu programda toplumsal bir faydanın da sağlanabileceği bir gerçek olmaktadır. Bu eğitim programının kişisel gelişimi sağlama amacı bulunmaktadır. Bu sebeple de iş garantisi veren bir program olmadığını ifade edebiliriz. Ücrete tabii olan eğitimin sonrasında manevi rehber olma adına gelişim sağlanabilmekte, eğitimi alan birey farklı bir farkındalıkla sürece yaklaşabilmektedir. Bu eğitimden yararlanmak isteyenler, ilgili üniversitelerden başvurularını yapabilir ve eğitim sürecine başlayabilir. 

Manevi Rehberlik Programı Hakkında 

Manevi rehberlik programı iş alanı yaratan bir program olmamaktadır. Bu programdan yararlanacak olan birey, konu ile ilgili kişisel gelişimini sağlamaktadır. Üniversitelerin verdiği bu eğitimin içeriğinde de toplumsal farkındalığı ve kişisel gelişimi bu alanda sağlayacak bir eğitim içeriği sunulacaktır. Eğitim süreci sonunda elbette ki sertifika verilecektir. Verilecek olan sertifika da resmi bir nitelikte olacaktır. Manevi rehberliğe ilişkin dersleri alan adaylar, almış oldukları eğitimin sonunda sınava tabii tutulacaktır. Sınavlarında başarılı sonuçlar elde eden adaylar da manevi rehberlik sertifikasının sahibi olabilecektir. Üniversitelere göre değişmekle beraber, sınavlarda başarısız olan adaylara birkaç sınav hakkı daha verilebilmektedir. Bu sınavlarda başarılı olunmadan sertifika elde edilememektedir.

Manevi Rehberlik Programı Eğitimi 

Toplumsal farkındalık ve rehberlik hizmetine yönelik bir eğitim olarak bilinen manevi rehberlik programında, her ne kadar iş garantisi vermese de, bir sistem bulunmaktadır. Üniversitelerin sürekli eğitim merkezlerince verilen bu programda öncelikli olarak belirli saat aralıklarında ve sürelerinde eğitimler sağlanmaktadır. Bu süre aralıkları ve saatler, programın alınacağı üniversiteye göre değişebilecektir. Eğitimlerin yerine getirilmesinden sonra da verilen eğitimle paralel sınav uygulanacaktır. Sınavların başarılı sonuçları sonrasında da resmi sertifika programı alan bireye takdim edilecektir. Program ücrete tabii nitelikte olmaktadır. Ücretlendirme sistemi de yine programı belirleyen üniversiteye göre değişim gösterebilecektir. Bu konuda detaylı bilgiler üniversitelerin ilgili sayfalarında yer alabilmektedir. 

Manevi Rehberlik Programının Eğitim İçerikleri 

Sürekli eğitim merkezlerinin verdiği ve kişisel gelişim nitelikli manevi rehberlik programında bir ders içeriği bulunmaktadır. Peki, manevi rehberlik programının ders içeriklerinde neler yer almaktadır?

  • Manevi rehberlik ve hizmetleri üzerine bilgilendirme
  • Manevi rehberlik çalışmaları noktasında bilgilendirme
  • Manevi rehberlik hizmetlerinin verileceği kurumlara ilişkin bilgilendirme
  • Eğiti teknolojisine ilişkin bilgilendirme
  • Kişisel gelişimlere ilişkin bilgilendirmeler
  • Eğitim yönetimi ve eğitim psikolojisi eğitimi
  • Manevi rehberlik hizmetinde iletişim sağlama eğitimi
  • Dilin doğru kullanımına ilişkin bilgilendirme ve daha pek çok detay manevi rehberlik programlarının içeriklerinde yer almaktadır.

Manevi rehberlik eğitimini alan bir birey hem kişisel gelişimini sağlayabilecek, hem de topluma geçerli ve faydalı bir hizmet sunabilecektir. Konuşmadan, etkileşime, rehberlikte teknolojiden, psikolojiye kadar pek çok alanda gelişim program sayesinde mümkün olabilecektir. 

Manevi Eğitim Programı Ücretleri Hakkında 

Kişisel gelişimin etkili olduğu programda verilecek olan eğitimler, üniversitenin ücretli eğitimlerinden biri olmaktadır. Bu programın eğitimini almak isteyen manevi rehberlik eğitim adayları ilgili ücretin ödemesini sağlayarak programa dâhil olabilir. Burada farklı bir şart aranmamaktadır. Manevi rehberlik programının ücretleri üniversitelere göre farklılık göstermektedir. Bu sebeple ücretlendirme bilgisi için üniversite ve manevi eğitim veren dengi kurumlara ulaşmak doğru bir karar olacaktır. Size en uygun kurum tercihinde bulunarak manevi eğitim programının faydalarından yararlanabilir, bu alanda gelişiminizi en iyi şartlarda sağlayabilirsiniz.