Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Liselerde yeni dönem başlıyor: Akıllı öneri sistemi geliyor!

Milli Eğitim Bakanlığı 2019-2020 eğitim-öğretim yılı için ücretli öğretmenlik başvurularını alacak
Spread the love

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yeni eğitim öğretim yılıyla ilgili bir dizi açıklama yaptı. Bakan açıklamalarında 11 ve 12. sınıf öğrencileri için kişilere özel çalışma programı oluşturmaya yarayan ve eksiklerini belirleyerek öğrencilere tavsiyede bulunacak olan akıllı öneri sistemini geliştirme aşamasında olduklarını ifade etti. 

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından yeni eğitim öğretim yılıyla ilgili yapılan açıklamada 10 milyon öğrenci ve öğretmenin kullanmakta olduğu EBA portalını, bireyselleştirmeye yönelik geliştirdiklerini belirtti. Bu sayede lise son sınıf öğrencilerinin hedefe koydukları üniversite ve bölümü kazanabilmeleri için bireysel bire çalışma programı oluşturacak donanım geliştiriliyor. Bakan Selçuk tarafından konuyla ilgili ayrıntılı olarak yapılan açıklamada öğrenci ve öğretmenler için ders içeriklerinin yer aldığı EBA’da 2019-2020 eğitim öğretim yılında hayata geçirilecek yeni hizmetler tanıtıldı.

Bakan Selçuk 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen çalışmada EBA’nın olan içeriklerinin üzerine öğretmenlerin etkileşimli tahtada kullanacağı içeriklerin de eklendiğini açıkladı.

Akıllı Öneri Sistemine Geçiliyor

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından yapılan açıklamada 11 ve 12. sınıf öğrencilerinin istedikleri bölümü kazanmalarına yönelik detaylar da paylaşıldı. Bu kapsamda hayata geçirilecek olan akıllı öneri sistemi ile öğrenciler daha rahat edecekler. Bu uygulama EBA üzerinden yeni dönemde hizmete girecek. Bu sistemde sadece öğrenciler değil ortaöğretim kurumunda görev yapan öğretmenler de yararlanabilecek. 

Açıklamaları sırasında daha önce tüm zorunlu ve seçmeli derslerin müfredatlarının e okul sisteminden EBA’ya taşındığını belirten Milli Eğitim Bakanı Selçuk; video, animasyon, kitaplar, simülasyon, uygulamalar, soru ve sınavlar da dahil olmak üzere tüm ders içeriklerinin kullanıcı öğretmen olması durumunda branşına, öğrenci olması durumunda ise sınıf ve okul düzeyine göre sunulacağını açıkladı. Böylece kullanıcılar içeriklere daha rahat şekilde ulaşabilecekler.

Bakan Sekçuk yeni hayata geçirilen çalışmalar ile EBA sisteminin bireysel bir çalışma alanı haline geleceğini ve öğretmenlerin de öğrenci performansını takip edebileceğini aktardı. Bununla birlikte Bakan Selçuk, EBA kullanıcı sayısının da 10 milyonu aştığı istatistiğini paylaştı.