Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Lise, ön lisans ve lisans mezunu personel alımı Adli Tıp Kurumu tarafından yapılacak

Spread the love

Adli Tıp Kurumunda 57 farklı pozisyon için lise, ön lisans ve lisans mezunu personel alımı yapılacak. Bu işe başvuru yapacak adaylarda KPSS şartının aranmıyor olduğu da ilanın detaylarından anlaşılmaktadır. İş bulmanın son derece güç bir hale geldiği günümüzde devlet kurumlarında çalışma fırsatı arayan gençler haberimizin devamında ayrıntıları bulabileceklerdir. 

Adalet Bakanlığının bir kurumu olan Adli Tıp Kurumunda çalışmak isteyen gençler bu iş için başvuruyu online olarak kurumun kendi internet sitesinden yapmalıdırlar. Posta ile yapılan başvurular ise geçersiz sayılacaktır. Başvuru başlama tarihi olarak 29 Eylül 2019 belirtilmekteyken 2 Eylül 2019 tarihinde mesai saatinin bitmesi ile birlikte de başvuru süreci tamamlanmış olacak. Kurumun açtığı ilanda açılan pozisyonlar farklı şehirlerde olduğu görülmektedir. Açılan pozisyonda ikamet eden kişilerin de iş bulması açısından etkili olacaktır. 

Adli Tıp Kurumu İşe Alınacak Personelde Aranan Şartlar

Lise, ön lisans ve lisans mezunu adayların farklı pozisyonlarda ilan verildiği gibi işe başvuracak adaylarda aranan şartlar farklı olmaktadır. Lise mezunu olarak alınacak adayların görev alacakları pozisyonlar ve şehirler olarak ilanda şunlar belirtilmektedir.

 • Destek personel hizmetli
 • Destek personel şoför
 • Teknisyen: 2 personel alımı 
 • İnfaz Koruma Memuru Kadın
 • Sağlık personeli, sağlık teknisyeni

Ön lisans mezunu personelin görev alacağı pozisyonlar şu şekilde belirlenirken adayların ilgili alanda üniversitelerin iki yıllık eğitim veren bölümlerinden mezun olmuş olmaları gerekmektedir.

 • Sağlık teknikeri
 • Laborant
 • Büro elemanı

Lisans mezunu olan kişilerin başvurabileceği pozisyonlar ile ilgili üniversitelerin 4 yıllık eğitim veren ilgili alanlarından mezun olmuş olmaları gerekmektedir. Tecrübe aranmadığı gibi ayrıca KPSS şartı olmaması da önemli bir avantaj oluşturmaktadır. 

 • Biyolog 
 • Kimyager
 • Hemşire

Personel alımı İstanbul dışında iller içinde yapılacağından ilanı dikkatle incelemeli ve sizin yaşadığınız şehirde de personel alımı yapılıyorsa başvurmayı ihmal etmemelisiniz. İlanda adayların okulların hangi bölümlerinden mezun olmaları gerektiği de belirtilmiş bulunmaktadır. Bu sayede sizde Adli Tıp Kurumunun resmi internet sitesine girerek iş için uygun olup olmadığınızı anlayabilirsiniz.