Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Kreşlerde yeni dönem başladı

Kreşlerde yeni dönem başladı
Spread the love

Eğitim dönemindeki değişiklikler kreşlerde de yaşanıyor. Muratpaşa Belediyesine bağlı olan 5 farklı mahalledeki kreşlerde eğitim dönemi başladı. 3-6 yaş grubuna hitap eden kreşler doldu taştı. Birçok çalışan anne çocuğunu bu kreşlere bırakıyor. 2019-2020 eğitim döneminde, 180 yeni öğrenci bu kreşlere yerleşti.

Muratpaşa Belediyesine ait olan kreşlerde 2019 eğitim döneminde 560 çocuğa hizmet verilecek. Her geçen yıl kontejyan sayısı artıyor ve bu yılda 180 öğrenci Muratpaşa Belediyesi’nin Çağlayan Mahallesi’nde bulunan Merkez Şube Kreşi’nde çocuklar hizmetler veriliyor. Verilen hizmetin kalitesi her eğitim döneminde artıyor. Dutlubahçe Mahallesi’nde bulunan ve 100 öğrenci kapasitesine sahip kreş, 6 Kasım 2014’te açıldı.

100 öğrenciye hizmet veren kreş de öğrencilere hizmet veriliyor. Kreş hizmetlerinde bir takım iyileştirmeler ve kapasite arttırma çalışmaları tam gaz devam ediyor.  2014 yılından bu yana hizmet veren yurtta 5 derslik ve bir uyku odası var. Bölgede toplamda devlete ait olan 5 kreş var ve hepsi aktif olarak hizmetlerine devam ediyor.

Konuksever Mahallesinde yer alan yurtta 140 öğrenci kapasitesi var ve 2015 yılında hizmete girdi. Muratpaşa Belediyesine ait olan bu kreşler Belediye de görev yapan personellerin çocuklarına hizmet veriyor. Personeller bu sayede rahatlıkla işlerine konsantre olabiliyorlar ve çocukları da Muratpaşa Belediyesine ait olan kreşlerde hem güvenli bir şekilde barınıyor hem de eğitim görüyor.