Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

KPSS’siz ve KPSS 60 puanla 40 sürekli işçi alımı

Denizli İhracatçılar Birliği Uzman Yardımcısı, idari memur ve şoför alımı KPSS puan ile yapılıyor
Spread the love

Kamu kurumlarına personel alımı devam ediyor ve bu kapsamda Türkiye Adalet Akademisinde görevlendirilmek üzere 36 temizlik, 2 bahçıvan ve 2 şoför alımı yapılacağı ilanı yayınlandı. Türkiye Adalet Akademisi bünyesine alınacak olan 36 temizlik ve 2 bahçıvan için KPSS şartı bulunmamakla birlikte 2 şoför alımı ilanına başvuru için KPSS’den en az 60 puan almış olma şartı bulunuyor. İlanın detayları ve başvuru şartlarının neler olduğuna dair bilgileri haberimizde bulabilirsiniz.

Türkiye Adalet Akademisi tarafından yayınlanan ilan ile kamuya personel alımının devam ettiği görülüyor. İşsizliğin çok yoğun yaşandığı günümüzde bu kurumların özellikle daimi kadro ile personel alımı yapıyor olması ise iş arayan kişiler için büyük avantaj oluşturuyor. Açılan iş ilanı ile alınacak personelin 3 farklı pozisyonda görev alacağı belirtiliyor. Temizlik işçisi ve bahçıvan olarak çalışmak isteyen kişilerin ilkokul mezunu olmaları yeterli ve KPSS şarttı olmamaktadır. Bunun yanında şoför pozisyonunda görev almak isteyen kişilerin ise en az ön lisans mezunu olmaları ve KPSS’den 60 puan ve üzeri almış olmaları gerekiyor. 

Türkiye Adalet Akademisi Personel Alım İlanı Başlama Tarihi ve Başvuru Şartları

Kurumun ilanı İŞKUR üzerinden yayınlandı ve başvuruların kurumun sitesi üzerinden yapılması gerekmektedir. Başvuru süreci henüz başlamamış olan bu ilanda belirtilen başvuru başlama tarihi 2 Eylül 2019 olurken bitiş tarihi ise 6 Eylül 2019 olarak belirtilmiştir. Başvuru yapacak adaylar arasında ise işe girecek kişiler yapılacak kura çekimi ile belirlenecektir. Kura çekiminin yapılacağı tarih ise 17 Eylül 2019 tarihi olarak belirlenmiştir ve kurumun sosyal tesislerinde noter huzurunda yapılacaktır. KPSS şartı olan şoför alımı için kurada adı çıkan adaylar ile mülakat yapılacak ve işe alınacak adaylar bu şekilde belirlenecektir. 

Sözlü sınava girme hakkını kazanan adaylardan hazırlamaları istenen belgeler ile birlikte bunlarında 24 Eylül 2019 tarihine kadar teslim edilmesi gerekmektedir. İş ilanına başvurular için adayların gerekli eğitim düzeyine sahip olmaları ve kamu haklarından mahrum olmamaları gibi şartları yerine getiriyor olmaları gerekmektedir.