Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

KPSS puanı olmayan adaylar için KPSS’siz memur alımı ilanı yayınladı

2019/4 KPSS Tercihleri İçin 21 Ağustos Son Gün
Spread the love

Üniversitelerin iki yıllık eğitim veren ön lisans bölümlerinden mezun olan gençler için kamu kurumlarında memur olarak çalışma imkanı bulunmaktadır. KPSS şartı olmadan memur alınacağına dair ilan RESMİ Gazetede yayınlandı ve bunun gibi iş ilanlarını bekleyen gençler için ilanın detayları haberimizin devamında yer alıyor. 

Bu şekilde KPSS şartı olmadan kamuda görev almak isteyen gençler açılan memur alımı ilanını dikkatle incelemeli ve başvuru tarihini de geçirmemelidirler. Resmi Gazetede yayınlanan ilanda KPSS şartı olmadan personel alımı yapılacak olan kurum olarak TÜBİTAK belirtilmektedir. TÜBİTAK tarafından verilen ilanda bütün alınacak personelin aynı kadro içinde görev alacağı belirtilmektedir. TÜBİTAK’ın Başkanlık, İdari Hizmetler Daire Başkanlığı Koruma ve Güvenlik Müdürlüğü bünyesine personel alımı yapılacaktır. 

Kurumda güvenlik görevlisi olarak çalışmak üzere alınacak personelin silahlı güvenlik sertifikasına sahip olmaları gerekmekteyken bu özellik işe girmek için yeterli olmamaktadır. Bunun dışında da şartlar bulunmakta ve ancak bu şartları taşıyan kişilerin iş için yapacakları başvurular geçerli sayılacaktır. 

KPSS’siz Memur Olmak İçin Gerekli Şartlar

TÜBİTAK tarafından açılan ilan ile işe başvuru süreci 23 Ağustos tarihinde tamamlanacağı için adayların biraz hızlı davranmaları ve İŞKUR resmi internet sitesinden başvurularını yapmaları gerekmektedir. Yapılacak değerlendirmeler sonrasında ise işe uygun görülen kişiler ile ilgili bilgilendirme hem İŞKUR’un internet sayfasından hem de kurumun kendi sayfasından yapılacaktır. Güvenlik görevlisi eğitimi almış olan kişilerin başvuru yapabileceği bu ilanda aranan diğer şartlar ise şunlardır. 

  • T.C. vatandaşı olunması ve kamu haklarından yoksun olunmaması
  • Güvenlik görevlisi sertifikasına (silahlı) sahip olmak
  • Vardiyalı çalışmayı kabul etmek ve buna uyum sağlayabilmek
  • Sürekli olarak çalışmasını önleyecek bedensel bir engeli olmamak
  • Görev yeri Ankara olmakta ve başvuran adaylarında Ankara ilinde ikamet ediyor olması gerekmektedir. 

KPSS’de başarılı olamayan gençlerin devlet kurumlarında çalışma isteğini gerçekleştirecek olan bu ilana başvurmak için hemen İŞKUR’un sitesine girebilirsiniz. Bu iş için gereken şartları yerine getirmiyor olmanız halinde diğer ilanları da takip etmeyi ihmal etmemelisiniz.