Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

KPSS puan sıralamsına göre 40 kadrolu personel alımı yapılacak

2019/4 KPSS Tercihleri İçin 21 Ağustos Son Gün
Spread the love

KPSS’ye giren ve gençlerin iş bulma umutlarının gerçekleşmesini sağlayacak ilanlar açılmaya devam ediyor. Merkez Bankası açmış olduğu ilanla birlikte bu gençlerin iş bulma hayallerinin gerçek olmasını sağlıyor. Merkez Bankası tarafından kadrolu olarak görevlendirilecek olan personel alımı ile ilgili ilanın detayları haberimizde yer alıyor.

Merkez Bankasının kendi resmi internet sitesinde yayınlanan ilan ile işe başvurular yine buradan internet sitesinden yapılacak. İlanın açılmasının ardından başvurular ağustos ayının son günlerinde ve eylül ayının ilk haftası içinde gerçekleştirilecek. Açılmış olan iki ilan ile memur alımı 40 kişi olacak şekilde yapılacak ve bu şekilde 40 gencin kamu kurumlarında çalışma isteği gerçekleşmiş olacak.

KPSS Puan Sıralamasına Göre Merkez Bankası Memur Alım İlanı

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankasının iki farklı birim de görevlendirme amacıyla personel alımı yapacak. 25 memurun BTG Müdürlüğünde görevlendirileceği bilgisi ilk ilanda verilmekte. Bu pozisyonda görevlendirilmek üzere bilgisayar mühendisleri alımı yapılacak ve adayların:

  • Doğum tarihinin 01.Ocak.1987 sonrası olması 
  • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olunması
  • Üniversitelerin lisans eğitimi veren Bilgisayar Mühendisliği mezunu olunması
  • Merkez Bankası işe alım komisyonu tarafından geçtiğimiz iki yıl içinde yapılan işe alım sınavlarında mülakat sırasında elenmiş olunmaması
  • KPSS1 Puan türünden 80 puan ve üzeri almış olmak, YDS sınavında İngilizceden 70 puan ve üzeri almış olmak

Merkez Bankasının 15 memur alımı ise Araştırma ve Para Politikası Genel Müdürlüğü bünyesine yapılacaktır. Bu kurumda görevlendirilecek personel yukarda belirtilen şartları taşıyor olmak zorunda olurken sadece değişen tek şart eğitim alanında olmaktadır. Bu pozisyona alınacak personelin üniversitelerin maliye, ekonometri, işletme, işletme mühendisliği, ekonometri, iktisat, endüstri mühendisliği bölümlerinden mezun olmaları gerekmektedir. 

Merkez Bankasının Ankara’da bulunan merkezinde görevlendirilme yapılacağı için adayların Ankara’da yaşıyor olması ya da işe uygun görülmesi halinde bu şehirde yaşayabilecek olması gerekmektedir. Adayların yapılacak değerlendirme sonrasında yapılacak mülakat sınavından başarı ile geçmesi gerekmektedir. İş bulmanın zorlaştığı günümüzde bu ilana başvurmayı ihmal etmemeli ve yeni iş ilanları ile ilgili haberlerimizi de takip etmelisiniz.