Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Kongo’da ebola ölümleri devam ediyor

Kongo’da ebola ölümleri devam ediyor
Spread the love

Kongo Cumhuriyetinde ebola ölümleri korkutuyor. Hayatı kaybeden insan sayısı her geçen gün artıyor. Şu ana kadar 2 binden fazla insan hayatını kaybederken yapılan araştırma ve çalışmalarla bu sayının daha da yükseleceği tespit edildi. Ebola virüsünün yayılmaması için Sağlık Bakanlığı harekete geçti.

Sağlık Bakanlığı son verileri paylaştı. Ebola nedeniyle hayatını kaybeden insan sayısı 2 bine dayandı. Bu rakam her geçen gün artıyor. Ebola virüsü özellikle Afrika kıtasında etkisini gösteriyor. Virüs daha önce de farklı ülkelerde kendisini göstermiş ve binlerce insanın hayatını kaybetmesine neden olmuştu.

Erken teşhis edilen hastalıklar tedavi edilirken ne yazık ki bazıları da hayatını kaybetti. Yapılan tedavilerde ebola teşhisi konulduktan sonra 948 kişi kurtulurken 85 kişinin ise tedavisine devam ediliyor. ABD Ulusal Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsünce, geçen ağustosta Dünya Sağlık Örgütü bazı verileri açıkladı. Yapılan araştırmalara göre KDC’deki yaklaşık 700 Ebola virüsü taşıyan hastaya “REGN-EB3”, “mAb114”, “ZMapp” ve “Remdesivir” isimli ilaçların uygulanarak, vakaların yüzde 94’ünde tedaviye olumlu yanıt verdiği duyuruldu.

Afrika da Ebola virüsü 1976 yılında Sudan da görülmüştü. Ebola virüsü daha önce 2013 yılında yayılmıştı.  Batı Afrika’ya yayılan virüs nedeniyle o dönemde binlerce insan hayatını kaybetmişti.  Gine, Liberya ve Sierra Leone’de 2014-2017 yıllarında görülen salgında 30 bin kişiye virüs bulaşmış ve hastaların 11 binden insan hayatını kaybetmişti.