Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Kırtasiye ödenek paraları yatmaya başladı

Kırtasiye ödenek paraları yatmaya başladı
Spread the love

2019-2020 eğitim öğretim senesi başında yatacak olan öğretim senesine hazırlık ödeneği ile ilgili yorumlama Ulusal Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan geldi. Hakem Heyeti kararıyla öğretmenlerin kırtasiye ödeneği de zamlandı.

Peki eğitim ödeneği ne vakit yatacak? diye merak ediyorsanız cevabı haberimizde.Eğitim Öğretim Ödeneği Ne Zaman Yatacak? Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Öğretim Senesine Hazırlık Ödeneğine ait olarak, bütün il ulusal eğitim müdürlüklerine resmi yazı gönderdi.

3 Eylül 2019 tarihli resmi yazıya göre, öğretim senesine hazırlık ödeneği, fiilen öğretmenlik yapanlara 9 Eylül 2019 tarihinden ardından ödenecek. Öğretim Senesine Hazırlık Ödeneğine bu devre 1.180 TL olarak ödenecek.

Eylül 2019 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan Kamu Görevlileri Hakem Heyeti arzusuna göre, öğretmenlerin öğretim senesine hazırlık ödeneğine her sene için %2,5 zam yapılmıştır.

Kararda izah eden alakalı madde: Öğretim senesine hazırlık ödeneği Madde 11- (1) 657 sayılı Kanunun ek 32 nci maddesinde öngörülen öğretim seneme hazırlık ödeneği; 2020 senesinde 1.210 TL, 2021 senesinde 1.250 TL olarak ödenir.

(2019 senesinde öğretim senesine hazırlık ödeneği 1180 TL olarak ödenecek)

Öğretmenlerin gereksinimlerini karşılayabilmesi için Ulusal Eğitim Bakanlığı doğrulusunda senede tek kere (okulların açıldığı eylül ayı içerisinde) öğretmenlere eğitim – öğretim senesi için verilen yardıma ‘hazırlık ödeneği’ yada ‘eğitim ödeneği’ tecrübe ediyor.

Eğitim Öğretim Ödeneği Kimlere Verilir?

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun ek 32. Maddesine göre bu ödenek “Eğitim ve öğretim hizmetleri sınıfına dahil öğretmen unvanlı kadrolarda misyonlu olup; fiilen öğretmenlik yapanlara (ilköğretim ve okul müdürleri ile yardımcıları, cezaevi okullarında gayret gösteren öğretmenler, yönetici, eğitim eksperi ve eğitim eksper yardımcıları dahil) ödenir.

Bu ödenekten yukarıda sayılanların dışında kalan eğitim emekçileri ( hizmetli, memur) yararlanamamaktadır.