Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Kastamonu Üniversitesi akademik personel alımı yapacak

kastamonu-universitesi-akademik-personel-alimi-yapacak
Spread the love

Kastamonu Üniversitesi çeşitli fakültelere akademik personel alımı yapacak. Fakültelere doçent, profesör ve doktor öğretim üyesi alımı yapacak.
Kastamonu Üniversitesi hangi fakültelere akademik personel alımı yapacak?
Kastamonu Üniversitesinin yayınladığı ilana göre Eğitim Fakültesi, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi, Orman Fakültesi ve Cide Rıfat Ilgaz Meslek Yüksekokuluna akademik personel alımı yapılacak. Eğitim Fakültesine profesör, Orman Fakültesine doçent, Cide Rıfat Ilgaz Meslek Yüksekokuluna doktor öğretim üyesi, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesine ise profesör alımı yapılacağı ilan edildi.
Kastamonu Üniversitesi akademik personel ilanına başvuru nasıl yapılacak?
Kadrolara başvurular şahsen yapılacaktır bu nedenle posta yoluyla yapılan, başvuru süresini geçmiş, eksik ya da onaysız belgelerle yapılan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır. Profesör ve Doçent kadrolarına başvuracak olan adayların Kastamonu Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı’na, Doktor Öğretim Üyesi kadrosuna başvuru yapacak olan adaylarının da ilgili birimlere şahsen müracaatları gerekmektedir.
Başvuru için gereken belgeler nelerdir?
YÖKSİS formatında özgeçmiş
Müracaat dilekçesi
Nüfuz cüzdanı fotokopisi
Dört adet fotoğraf
Yabancı dil evrakı
Başvuru yapacak olan erkek adayların askerlik durumu belgesini getirmesi gereklidir.
Yüksek Lisans, lisans, doktora, uzmanlık evrakı ya da sanatta yeterlik evrakı, doçentlik evrakı (Onaylı suretlerinin getirilmesi gerekmektedir.)
3 nüsha güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formu
Hizmet Dökümü (Başka bir kamu kurumunda çalışmaya devam edenler ile herhangi bir kamu kurumundan ayrılmış olanlar adaylardan istenmektedir.)
Açılan kadrolara başvuru yapacak olan adayların, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesindeki genel şartlar taşımaları gerekmektedir.
Doçent ve Profesör unvanına sahip adaylar sahip oldukları bu unvanlardan altta bulunan kadrolara müracaat başvuru yapamazlar. Profesör ve Doçent kadrolarına başvuru yapan kişiler daimi süreli çalışacaklardır.
Başvuru yapacak olan adayların tüm detayları ve önemli noktaları öğrenmeleri için Üniversitenin yayınladığı resmi duyuru ilanını incelemeleri gerekmektedir. Tam ilan metnine şuradan ulaşabilirsiniz :
https://www.kastamonu.edu.tr/images/2018/ilanlar/07.08.2019_TARİHLİ_ÖĞRETİM_ÜYESİ_İLANI.pdf