Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Kasım ayı tatil tarihi belli oldu

Kasım ayı tatil tarihi belli oldu
Spread the love

Eğitim yaşamına değişik kademelerde devam eden milyonlarca talebe geçen zamanlarda çalan ilk ders zilinin sonrasında 2019-2020 eğitim devresine başladı.

Yoğun imtihan ve ders temposuyla karşı karşıya kalacak olan öğrenciler şuandan, bu sene ilk defa uygulanacak ara tatillerin tarihini merak etmeye başladı.

Okulların açılmasının sonrasında ara tatillere yönelik haber incelemeleri da sürat kazandı. Özellikle kasım ayında yapması planan ara tatilin tarihi, öğrenciler ve eğitimciler doğrulusunda sorgulanıyor.

Yeni eğitim ve öğretim senesinin birinci devresi 17 Ocak 2020 Cuma günü sonlanacak.20-31 Ocak 2020’deki yarı sene tatilinin sonrasında ikinci devre 3 Şubat 2020 Haftanın ilk günü başlayacak ve 19 Haziran 2020 Cuma bitirecek. MEB’in açıklamasına göre; birinci devre ara tatili 18-22 Kasım 2019’da, ikinci devre ara tatili ise 6-10 Nisan 2020’de yapılacak.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 10 milyonun üstünde kullanıcısı tespit edilen Eğitim Bilişim Ağı’nı (EBA) talebe ve öğretmenlere henüz iyi görev sunabilecek emeliyle yeniledi.

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünce (YEĞİTEK) 2023 Eğitim Vizyonu’ndaki amaçlar tarafında güncellenen EBA, 2019-2020 eğitim öğretim döneminin başlamasıyla talebe ve öğretmelerin hizmetine sunuldu ve hafta başında yayına başladı.

Bu arada ders kitaplarına kare kodlar konularak mobil program konusunda dersin içeriklerine yeni EBA üstünden direk erişim sağlamak olası duruma getirildi. Ders kitapları, anlatım videoları, sınavlar ve başka uygulamaların tek alandan, basit erişilebilir şeklinde sunulduğu portalda kazanımlarla eşleşen içerikler, EBA Ders’te alakalı ders alanına alındı.

Eni EBA’ da kazanımlarla direk eşleşmeyen ama öğretmen ve talebelerin şahsi gelişimlerine ya da keyifli vakit geçirmelerine katkı sağlayacak başka destekleyici içerikler de yapılan “Kütüphane” alanından sunuluyor.

Öğretmenlerin ders saatlerini varlıklaştırmak emeliyle FATİH Projesi kapsamında okullara dağıtılan etkileşimli tahtalar için tasarlanan kalifiye içerikler de EBA’ da konumunu aldı.

Zorunlu ve seçmeli derslerin müfredatları EBA’ ya tanımlanırken, dal öğretmenlerine sistemde talebelerine çalışma gönderebilme, muhteva üretimi yapabilme ve soru-sınav oluşturabilme olanağı sunuldu.