Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Kanser riski hiç bitmiyor

Kanser riski hiç bitmiyor
Spread the love

Kanser yaşadığımız dönemin en büyük hastalıkları arasında yer alıyor. Erken teşhis de kanser tedavi edilse de ilerleyen dönemlerde sürekli olarak kontrol altında olması gerekiyor. Kanser hastası olanlar hiç bir şekilde tedavilerini aksatmamalı. Son dönemde kanser hastalıklarında yaşanan artışlarda gösteriyor ki son derece ciddi ve ihmali olmayan hastalık türüdür.

Kanser tedavisi başarılı bir şekilde sonuçlansa bile tekrar yakalanma riski olduğu için kontrolleri aksatmamak gerekiyor. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Hematoloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Muhit Özcan, lenf bezi kanserinin de son 10 yıl içerisinde artış gösterdiği söyledi.

Lenf bezi kanserinde doğru zamanlanın çok önemli olduğuna vurgu yapan Üyesi Prof. Dr. Muhit Özcan, erken tanı hayat kurtarır açıklamalarını yaptı. Hastanelerinde tedavi olan lenf bezi kanserini atlatmış insanlar ve onların ailelerinin bir araya gelerek tecrübelerini aktardıklarını söyleyen Üyesi Prof. Dr. Muhit Özcan, tedavi sonrasında kontrollerinde devam etmesi son derece önemli açıklamasını yaptı.

Prof. Dr. Muhit Özcan lenf bezi kanserinde yaş riskinin altını çizdi ve yaş ilerledikçe risklerin daha fazla arttığını söyledi. Kanserlerin aslında 2 temel sebebi var. Bunlardan bir tanesi, sigara ve aşırı kilo buna dikkat edenler lenf bezi kanseri ve diğer kanser türlerine yakalanmama konusunda daha şanslı oluyorlar.

Prof. Dr. Muhit Özcan lenf bezi kanseri aşamalarında erken teşhisin önemli olduğuna vurgu yapıyor. Bazı lenfler 10 yıl boyunca sessiz bir şekilde kalabiliyor. Aslında sorunda burada başlıyor. Daha önce bu tarz rahatsızlık yaşamış insanlar da kanseri tamamen yendiklerini düşünüyor. Lenf bezi kanserini yenmiş olsanız bile hiçbir zaman kontrolleri aksatmamak gerekiyor. Sinsi bir hastalık olduğu için bir anda insanların karşısına tekrar çıkabiliyor.