Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Kamu Personellerine Zam Teklifinin Açıklanacağı Tarihi Belli Oldu

Kamu Personellerine Zam Teklifinin Açıklanacağı Tarihi Belli Oldu
Spread the love

Kamu bünyesinde çalışan personellerin gözleri uzun bir süredir açıklanacak olan zam miktarında. Net zam bilgisinin açıklanacağı tarih belirlendi.

Kamu personellerini yakından ilgilendiren yeni zam miktarı, bir süredir en çok konuşulanlar arasında yer alıyor. Sendika ve devlet arasında yürütülen görüşmeler sonucunda ortaya çıkacak olan zam oranı, yakın bir zamanda resmi olarak açıklanacak. Milyonlarca çalışanı ilgilendiren toplu sözleşme zammı, belirtilenlere göre 20 Ağustos 2019 tarihinde resmi olarak belirlenebilir. Bu tarihe dek görüşmelerini sürdürecek olan yetkililer ve sendika, belirtilen günde uzlaşmaya varamayabilir. Bu tarz bir durumda ise görüşmelerin uzaması mümkün gözüküyor. Mutabakat sağlanamaz ve uzlaşmazlık zaptı ortaya çıkarsa bu tarihten itibaren Kamu Görevlileri Hakem Heyeti çalışmalarına başlayacak. 2020 – 2021 yıllarını kapsayacak olan mali zammın tam olarak uygulama takvimi ise kısa bir süre önce açıklandı. Bu takvime göre ağustos ayında yoğun bir çalışma sürecine giriliyor. Ayın sonlarına doğru ise net sonuca varılmak isteniyor.

5 Ağustos’a Kadar Sendikaların Talepleri Değerlendirilecek

Açıklanan takvime göre 2 ile 5 Ağustos tarihleri arasında sendikalardan gelecek olan talepler değerlendirilmeye tabi tutulacak. Talepler alındıktan sonra, 7 – 8 Ağustos arasında kamu görevlilerinin tümüne yönelik gelen talepler görüşülecek. Komisyon kapsamında değerlendirilmeye alınacak olan talepler, ayrıntılı bir biçimde konuşulacak. 10 – 14 Ağustos tarihlerinde ise Kurban Bayramı tatilinden dolayı toplu sözleşme zammı görüşmelerine ara verilecek. Bayram sonrasında yani 16 Ağustos 2019 tarihinde ise hükümet, memurlara yönelik ilk zam teklifini resmi olarak açıklayacak. 20 Ağustos itibariyle anlaşmaya varılamadığı takdirde ise süreç biraz daha uzayabilecek. Bu kapsamda heyetin görüşmeleri ve çalışmaları dikkatli bir şekilde izlenerek net sonucun ortaya çıkması beklenecek.