Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Kalıcı oje uygulaması risk teşkil ediyor

Kalıcı oje uygulaması risk teşkil ediyor
Spread the love

Son yıllarda kalıcı oje uygulaması sıklıkla kullanılıyor. Ancak bu işlemler uygulanırken sabitleme ve çıkarma aşamalarında yapılanlardan dolayı tırnak yapısında bir bozulma söz konusu olabiliyor. Cihazlardan çıkan ışınlar deri yapısına ve DNA ya kollajen gibi deri yapısını oluşturan protein nerede zararlar veriyor.

Hacettepe Üniversitesi (HÜ) Tıp Fakültesi Deri ve Zührevi Hastalıklar Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sibel Doğan kalıcı oje uygulamasına tırnak yapısına çok ciddi zararlar verdiğini söyledi. Tırnakların aynı saç gibi deri altına adlandırılan yapılar olduğunu söyleyen Doğan kişinin genel sağlık durumunda bozulmalar olabilir çevresel faktörler enfeksiyonların travmatik mücadelenin ve uygun olmayan şartlarda yapılan Kozmetik uygulamalarının tırnak sağlığını bozduğunu söylüyor.

Kalıcı Oje Ciddi Zarar Veriyor

Son yıllarda kalıcı oje yaptıran binlerce insan var. Ancak tırnak sağlığını çok ciddi şekilde etkiliyor kalıcı oje manikür uygulamaları sıklıkla tercih edilmeye başlanması ile birlikte insanlar bu konunun sağlığa zararlı olduğunu unutuyor.

Günümüz şartlarında kozmetik işlemler kadınlar için son derece önemli herhangi bir tıbbi denetimden geçmeyen hijyen kurallarına uyulmayan ortamlarda yaptırılan kozmetik uygulamaları sağlığa oldukça zararlı bu konudaki çalışmalarını devam ettiren Sibel Doğan da manikür pedikür gibi uygulamalarda da hijyenik koşulların sağlamadığını veya ehil olmadığını söylüyor. travmatik müdahalelerde deri ve tırnak yapısını kalıcı olarak bozulabileceği mutlaka akılda tutulması ve işlemlerden kaçınılması gerektiğini aktarıyor.

Doçent Doktor Sibel Doğan bu tür uygulamaların doğurabileceği sonuçlarla ilgili şu bilgileri verdi. Kalıcı tırnak uygulamaları derideki cilt kanserine yol açabilir uygulamalar UV ışığına hassas olan kişiler için yan etkilere neden olabilir bu tarz işlemleri yaptırmadan önce en az iki kez düşünmek gerekiyor.