Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Kalça ağrılarınız dinlenme ile geçmiyorsa sorun vardır

Kalça ağrılarınız dinlenme ile geçmiyorsa sorun vardır
Spread the love

Ankilozan spondilit, belirtileri nedeniyle ortaya çıkan bel fıtığı günümüzde birçok kişinin şikayet ettiği hastalıklar arasında yer alıyor.  Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı olarak görev alan Dr. Tacettin Mirzaoğlu, ‘Ankilozan Spondilit’ hastalığının bel fıtığı olmadığını ve iki hastalığın birbirinden çok farklı olduğunu söyledi.

Kadınlara oranla erkeklerde daha çok görülen Ankilozan spondilit 20’li yaşlarda ortaya çıkıyor. Doğru tedavi uygulanmadığı durumunda ağrı giderek artış göstererek hastanın ciddi sıkıntılar yaşamasına neden olur. Ağrının artması gündelik hayatı olumsuz etkilediği gibi kişide ciddi psikolojik sıkıntılarında ortaya çıkarabilir. Ankilozan spondilit hastalığının anlaşılabilmesi için mutlaka uzman kontrolü ile tedavi olmakta yarar vardır.

Ağrı Ve Tutulma Bir Saati Geçiyor Mu?

Bel kısmında bazen de iki tarafında ortaya çıkan bu ağrılar dinlenme ile geçmez. Bu nedenle gündelik ihtiyaçlarınızı yapmak istediğinizde bu durum sizi zor durumda bırakacaktır. Sabahları veya uzun dinlenme sonrasında bel bölgesinde eğer bir saatten fazla süren tutulma mevcut fizik tedavi ve rehabilitasyon uzmanına başvurulması gerekmektedir.

Tedavi Planına Mutlaka Uymak Tedavi Süresini Kısaltır

Ankilozan spondilit hastalığının tedavisi için doktor önerisi ile ilaçların düzenli olarak kullanılması önemlidir. İlaç ve egzersizlere düzenli şekilde uymak birçok sorunun önüne geçecektir. Hareket yeteneklerinin daha da azalmasına izin vermek istemiyorsanız, siz de en kısa sürede fizik tedavi ve rehabilitasyon uzmanına giderek tedavi olmanızda yarar olacaktır. Düzenli beslenilmeden tutunda sigaradan gibi zararlı şeylerden uzak kalmak önemlidir. Uzun süre aynı pozisyonda kalmamak ve dik kalmak tedavide size yardımcı olacak yöntemler arasında yer alıyor.

Fizik Tedavi Ve İlaç Uygulaması Yapılmalı

Ağrının azaltılarak ortadan kaldırılması amacı ile fizik tedavi ve rehabilitasyon uzmanı size uygun tedavi yöntemleri geliştirir. Başarılı bir tedavi için mutlaka egzersiz ile birlikte ilaç tedavisinin aynı anda uygulanması tedavi sürecinin başarılı sonuçlanmasını sağlayacaktır.