Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Kalbe iyi bakmak erken bunama ihtimalini ortadan kaldırıyor

Kalbe iyi bakmak erken bunama ihtimalini ortadan kaldırıyor
Spread the love

Kalp vücudumuzda sürekli çalışan tek organımız. Bu yüzden kansere yakalanması mümkün değil uzun bir yaşamın sağlıklı bir şekilde devam ettirebilmenin akıllıca yolu kalbimize iyi bakmak.

Konuyla alakalı Kardiyoloji Uzmanı Profesör Doktor Timur Timurkaynak önemli açıklamalar yaptı. Dünyada en sık görülen kalp ve buna bağlı Alzheimer gibi hastalıkları 2019 yılında iki büyük salgın hastalığın olduğunu söyledi. Bunlardan ilkinin kalp olduğunu ikincisinin ise Alzheimer olduğunu söylüyor. Aslında kalp hastası olup olmamak da biraz insanların elinde yüksek şeker tansiyon kolesterol rahatsızlığınız varsa kalp ile alakalı sorunlar yaşamınız son derece normal olacaktır.

Ayrıca spor yapmayan ve kilolu olan insanlarda kalp rahatsızlıklarına yakalanıyor.  Diğer insanlara oranla daha fazla yakalanıyorlar ayrıca tüm bunlara ek olarak sigara da içiyorsanız kalp hastası olmamanız tam anlamıyla bir mucize olacaktır. Günümüzde kalp hastalığı kadar salgın olan bir diğer hastalık ise Alzheimer ömür uzadıkça bu hastalığa yakalanma riskinizi artıyor. Kalp damarlarınız için ne zararlıysa beyniniz için de benzer şeyler zararlıdır. Bu yüzden her iki hastalığa da yakalanmamak için sağlıklı beslenmek sigara içmemek ve kilo sorununa dikkat etmek gerekiyor.

Yüksek kolesterol diyabet sigara ve obezite gibi rahatsızlıklar insan vücudunu ciddi bir şekilde tehdit etmektedir. Sağlık bilinci yüksek bir insan aklınıza gelecek tüm hastalıklardan korunabilir en başta hem kalp hastalığı hem de alzheimerdan korunmak için sürekli olarak spor yapmalı ve sağlıklı beslenmeye dikkat etmelisiniz.

Uzmanlar insanların sigara içmemesi konusunda önemli uyarılar yapıyor. Günde bir 1 adet içmekle bir paket içmek arasında bir fark yok o yüzden sigaradan uzak durmakta yarar var. Spor kilonuzu kontrol edecek diyabet hipertansiyon ve yüksek kolesterole yakalamanızı geciktirecek bir ihtiyaçtır. Hem bedava hem de sağlıklı kalmak için en büyük reçetedir her gün 15 dakika spora zaman ayırarak sizler de sağlıklı kalabilirsiniz spor yaşam tarzı belirleyen bir insan tüm organlarını korur.