Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Kaçış sendromu tedavisi yapılabiliyor

Kaçış sendromu tedavisi yapılabiliyor
Spread the love

Dünya genelinde defa seyrek görülen bir hastalık olan kaçış belirtisi ilk defa 1960 senesinde Dr.Clarkson ve kankaları doğrulusunda keşfedilmiştir.

Sistemik kılcal illegal belirtisi olarak da malum kaçış belirtisi nedir? Kaçış belirtisi sebepleri, bulguları ve rehabilitasyonu ile ilgili merak edilen bütün ayrıntıları haberimizde bulabilirsiniz.

Kaçak belirtisi tek farklı adla sistemik kılcal illegal belirtisi (SCLS), kan damarlarından komşu beden kalitelerine (boşluk) ve kaslarına yineleyen devasa miktarda plazma sızıntısı ile karakterize seyrek görülen tek hastalıktır. Bu, kan basıncında, rehabilitasyon edilmediğinde uzuv yetmezliğine ve ölüme sebep olabilecek keskin tek düşüşe sebep gerçekleşir.

Clarkson hastalığı şeklinde de isimlendirilen bu vaziyet, süregelen iltihaplanmalara (septik şok) ya da ciddi alerjik tepkilere (anafilaktik şok) ciddi tepkiler ile karıştırılabilir. Atakların sıklığı, hayat boyu tek seneden birkaç seneye kadar değişebilir. Bazıları ise ömürleri süresince yalnızca tek atak geçirirler.

KAÇIŞ Belirtisi BELİRTİLERİ

– Sinirlilik

– Yorgunluk

– Karın ağrısı

– Mide bulantısı

– Adale ağrıları

– Aşırı susama

– Beden ağırlığında ani artış

Şu anda sistemik kılcal illegal belirtisi (SCLS) için tek rehabilitasyon yoktur. Bir atak esnasında SCLS rehabilitasyonu genellikle destekleyici olup, semptomları stabilize etmeyi ve ciddi komplikasyonları önlemeyi amaçlamaktadır. Bu, hava yolu ve solunumun stabilize edilmesini, belirli ilaçların alınmasını ve / ya da intravenöz (IV) sıvı, ilaç ya da kan ürünleri infüzyonunu içerebilir.

Bazıları IV sıvılarının şişmeyi (ödem) kötüleştirebileceği ya da farklı komplikasyonların tehlikesini artırabileceği için tavsiye edilmediğini öne sürmektedir. Bir şahıs iyileşmeye başladığında, diüretikler (idrar atımını basitleştiren ilaçlar) derhal her vakit gerekmektedir.