Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Jandarma ve Sahil Güvenlik Fakültesine 22 personel alımı ilanı yayınlandı

Jandarma ve Sahil Güvenlik Fakültesine 22 personel alımı ilanı yayınlandı
Spread the love

Akademik personel alımı yapan üniversitelere Jandarma ve Sahil Güvenlik fakültesi de eklenmiş oldu. Bu şekilde üniversitelerde akademik kariyer yapmak isteyen kişiler için yeni fırsat ortaya çıkmış olmaktadır. İlan için detaylı bilgi almak isteyen kişiler için detaylar haberimizde yer almaktadır.

 22 ayrı pozisyon için personel alımı yapılacak ve bu iş için alım ilanı Resmi Gazetede yayınlandı. 29 Temmuz 2019 tarihinde ilan Resmi Gazetede yayınlandı ve başvuru süreci devam etmektedir. Son başvuru tarihi ise 29 Ağustos 2019 olarak belirlenmiştir. Yeni öğretim yılı başlarken fakültelerinde açık olan akademik personel açığını kapatmak için peş peşe açtığı ilanlar ile yeni iş fırsatları oluşmaya devam etmektedir. 

İlan için başvurular gerekli belgelerin hazırlanmasının ardından Jandarma ve Sahil Güvenlik fakültesine yapılması gerekmektedir. Başvurular şahsen yapılmalıdır, online ya da posta ile yapılacak olan başvurular kabul edilmeyecektir. 

Akademik Personel Alımı İçin İlana Başvuracak Adaylarda Aranan Şartlar

Jandarma ve Sahil Güvenlik fakültesinde görevlendirilmek üzere doktor, öğretim görevlisi ve araştırma görevlisi alımı yapılacaktır. Adayların hangi pozisyon ve bölüm için başvuru yaptığına bağlı olarak aranan şartlar değişmekle birlikte ortak olarak bulunması gereken şartlar ise şu şekilde belirtilmektedir. 

  • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı ve araştırma görevlileri için 35 yaşını geçmemiş olmak.
  • Devlet memuru olmak için gerekli şartların belirtildiği 657 sayılı kanunda bulunan 48. Maddedeki şartları taşıyor olmak.
  • Yapılacak güvenlik soruşturmasından olumlu sonuç almak.
  • Herhangi bir suçtan dolayı hüküm giymemiş olmak ya da bu gibi suçlardan dolayı affa uğramamış olmak. İşlenen suçlardan dolayı alınan cezalarda hükmün açıklanması geriye bırakılmış ola dahi bu kişilerin başvurusu kabul edilmeyecektir. 
  • ÖSYM tarafından yapılmış olan yabancı dil sınavlarından birinden en az 55 puan ya da üzeri almış olmak. 

Devletin güvenliğini sağlamakta önemli bir rol oynayan jandarma ve sahil güvenlik için personel yetiştiren bu fakültede görev almak isteyen kişilerin ilan için başvuru tarihini kaçırmamaları gerekmektedir. Şahsen fakültenin dekanlığına yapılmalıdır sonuçlar ise fakültenin resmi internet sayfasından duyurulacaktır.