Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Jandarma Ve Sahil Güvenlik 521 subay alımı kayıt duyurusu

Jandarma Ve Sahil Güvenlik 521 subay alımı kayıt duyurusu
Spread the love

2019 yılı için geçerli olan Jandarma ve Sahil Güvenlik alımı ilanı yayımlandı Jandarma Genel Komutanlığına alınacak 424 kişinin yanı sıra 97 Subay alım ilanı da açıklandı. Toplamda 521 personel alımı için gerekli başvuru ve sınav durumunun tüm açıklamaları haberimizin detaylarında bulunuyor.

İçişleri Bakanlığı tarafından da açıklanan personel alımında bulunan 521 kişinin sınav sonuçları da açıklandı. 2019 Sahil Güvenlik olarak bulunacak adaylarda bu haberden sonuç alabilecektir. Bu alanda bulunacak adaylar;

 • Sözleşmeli Subay temini ve muvazzaf tabip
 • Diş tabibi subay temini 
 • Muvazzaf olarak sonuçlarda açıklanmıştır. 

Resmi kaynaklarda da açıklanan sonuçlara göre adayların sınava alım aşamaları da belirlenmiştir. Öncelik olarak adaylarına sınava alımları yapılmakta ve puan sıralamasına göre işe alımları gerçekleşmektedir. 

97 Subaylık Sınavı Alım Şartları ve Başvuru Detayları

Sınava girmeden önce kurum tarafından adaylardan birkaç özel durum değerlendirilmesi istenmektedir. Bu şekilde sınav aşamaları ve değerlendirme işlemleri devam etmektedir.

 • Fiziki kontrol
 • Mülakat sınavı
 • Fiziki yeterlilik şeklinde adaylar değerlendirmeden geçmektedir.

Bu alanda eksik ya da yeterli olmayan adaylar sınava alınmayacak ve başvuruları iptal edilecektir. Son olarak 3 aşama dışında belge eksikliği de adayların sınava girmelerine engel olmaktadır. Fiziki yeterlilik sınavında da adayların kabiliyetleri ve fiziki kullanımları değerlendirilecektir. Fiziki yapı değerlendirildikten sonra sınav sistemi kullanımına geçiş yapılmaktadır. Sınav sisteminde puan değerlendirilmesi de 100 puan üzerinden sağlanmakta ve 60 puanı geçerli sayılmaktadır.

Jandarma Ve Sahil Güvenlik 521 Subay Alımında Mülakat Sınavı

Komisyon tarafından yapılan mülakat sınavında adaylar birebir olarak görüşme yapmaktadır. Sınav komisyonu adayları değerlendirirken;

 • Kendisinden istenileni anlama
 • Özgüvenli davranma
 • İfade edebilme
 • Beden dilinin kullanılması
 • Mesleki bilgi şeklinde özelliklere bakmaktadır. Değerlendirilen aşamada puanın 40’ı mesleki bilgi olarak sağlanıyor. Geri kalan kısımda adayların hal ve hareketleri değerlendirilecektir. 

Toplam olarak hem yazılı hem de sözlü sınavda adayların geçer puanı alması gerekmektedir. Geçer puan alan adaylarında puan sıralamasına göre subaylık ve diğer alanlarda alım gerçekleşmektedir.