Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

İzmir’de gümrük memuru alımı yapılacak

İzmir'de gümrük memuru alımı yapılacak
Spread the love

İŞKUR üzerinden yapılacak olan Gümrük memuru alımı ilan olarak yayınlandı. İŞKUR’un resmi sayfasında da yayınlanan gümrük memuru alım ilanlarının başvuru detayları haberimizin detaylarında bulunuyor. Farklı meslek gruplarının da yer aldığı kadrolar toplu halde alımı yapılacaktır. Özel sektör firması üzerinden sağlanan iş imkanları başvuruları da Türkiye İş Kurumu resmi sayfasından yapılmaktadır.

Başvuru formunun bulunduğu İŞKUR resmi sayfasındaki başvuru şartları da aşağı da detaylı olarak verilmektedir. Tüm yapılan alımların sonrasında adaylar İzmir’de görev yapacaktır. Adayların eğitim düzeyi de en az önlisans şeklinde olmaktadır.

Gümrük Memuru Alım İlan Detayları

Önlisans düzeyinde yapılan aday başvurularının diğer detayları aşağıda veriliyor. İŞKUR destekli yapılan alımların ilk başvurusu online olarak İŞKUR sayfasında yapılmaktadır. Bu şekilde yapılan başvuru şartları;

  • Gümrük konusu olarak bulunan malların alınmasında ve teslim edilmesinde en az iki yıl tecrübeli olarak bulunmak
  • Dış Ticaret Bölge Müdürlüğüne bağlı ve Hazine Müsteşarlığı biriminde firmayı temsil edebilmek
  • Gümrük müdürlüğünün ve diğer birimler ile yaptığı evrak yazışmalarına hakim olmak
  • Firmanın tüm gümrük işlemlerini yerine getirebilme
  • Gümrük müdürlüğünün yönetmeliği gereğinde belirtilen kural ve şartları önceden bilme ve uyma
  • Yapılan işlemlerin ve çalışmaların gerektiği durumlarında Helal Gıda Yönetim Sistemi ve Müslüman Temsilcilerine rapor verebilmek. Bu şekildeki başvuru şartları ile adayların sorunsuz başvuruda bulunabilir.

Gümrük Memuru Alım İlanlarında İzlenilmesi Gereken Başvuru İşlemleri

Özel firma olarak İŞKUR üzerinden yapılan kadrolarda mesleki eğitim almamış adayların başvuruları kabul edilmemektedir. Bu şekilde yapılan başvurularda geçersiz olacaktır.  31 Ağustos 2019 tarihine kadar geçerli olan tüm aday başvuruları İŞKUR’un resmi sayfasına başvuru yapacaktır. Bu şekilde yapılan ilanlar değerlendirildikten sonra onaylama ile adaylara kısa sürede dönüş ilgili birimden yapılıyor.

İlan genel olarak tüm detaylarına ulaşmak ve başvuru formlarını doldurmak için İŞKUR resmi sayfasına erişim sağlamak gerekiyor. Resmi sayfa olarak bilinen Türkiye İş Kurumunda başvuru formları 31 Ağustos 2019 tarihine kadar devam edecektir. Başvurunun son günü ilan kaldırılması 18.00 itibari ile sona erecektir.