Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi akademik personel alımı yapacak

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi akademik personel alımı yapacak
Spread the love

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi akademik personel alımı yapacağını duyurdu. Yayınlanan ilana göre birçok fakülteye alımlar yapılacak.

Hangi fakültelere akademik personel alımı yapılacak?

Tıp Fakültesi, Eczacılık Fakültesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi, Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi ve Turizm Fakültesine akademik personel alımları yapılacak. Yayınlanan ilana göre birçok profesör, doçent ve doktor öğretim üyesi alınacak.

Hangi anabilim dallarına akademik personel alımları yapılacak?

Histoloji ve Embriyoloji-Profesör

Anatomi-Dr. Öğr. Üyesi

Tıbbi Genetik-Doçent

Enfeksiyon Hastalıkları-Dr. Öğr. Üyesi

Göz Hastalıkları-Doçent

Ortopedi-Dr. Öğr. Üyesi

Göğüs Cerrahisi-Dr. Öğr. Üyesi

Farmasötik Kimya- Dr. Öğr. Üyesi

Biyokimya- Dr. Öğr. Üyesi

Görsel İletişim Tasarımı-Doçent

Üretim ve Rezervuar-Doçent

Fiziki Coğrafya

Klinik Psikoloji

Turizm İşletmeciliği

 

Başvuru şartları nelerdir?

Başvuru yapacak olan adayların 657 sayılı Kanun’un 48 inci maddesinde yer alan şartları taşımaları gerekmektedir.

Yabancı ülkedeki üniversitelerden mezun olan adayların diplomalarının Üniversitelerarası Kurul tarafından denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir.

Tıp Fakültesi için açılan öğretim üyesi kadrolarına başvuru yapacak olan adayların adaylarının “Tıp Doktoru” olmaları gerekmektedir. Aynı şekilde, Eczacılık Fakültesi için açılan kadrolara başvuru yapacak olan adayların Eczacılık Fakültesi mezunu olmaları gerekmektedir.

 

Başvuru yapacak olan adayların Üniversitenin resmi sitesinden yayınlanan tam duyuru metnini okumaları oldukça önemlidir.

https://personel.ikc.edu.tr/Duyuru/23073/ogretim-uyesi-alimi-ilani