Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

İyi bir cilt çok zor değil

İyi bir cilt çok zor değil
Spread the love

Cildiye Uzmanı Dr. Ata Nejat Ertek, Cilt defa soğuk havalarda negatif etkilenir. Soğuk olması hasebiyle iyi tek bakım yapılmazsa cildimiz kurur, matlaşır mat tek görünüme dönüşebilir.

Ayrıca cilt ile ilgili da kimi noktalara ilgi göstermek gerekir diye konuştu. Dr. Ata Nejat Ertek, şu tüyolarda bulundu: Cilt, soğuk havaya ahenk sağlamaya çalışarak kan dolaşımını azaltmaktadır.

Bu vaziyete bağlı olarak, ter ve yağ bezleri az çalışır, cildin gereksinim duyduğu antioksidanları da almamasına neden gerçekleşir. Ayrıca soğuk havalarda cilt kuruluğu, cildin yağ kaybetmesinin en devasa sebebidir.

Bu nedenle cildi nemlendirmek ve henüz işlek görünmesini sağlamak için bol bol su içilmeli ve cilt tarzına makul doğru nemlendirici kullanmak gerekir. İnsan sıhhati yönünden çoğu yararı tespit edilen omega 3 yağ asitleri cilt içerisinde ehemmiyetlidir.

Omega 3 için bilhassa balık kullanımı suiistimal edilmemelidir. Ayrıca sofralardan taze meyve ve sebzeler noksan edilmemelidir. Cilt parlaklığı için cildin gereksinimi olan vitamin, mineral ve doymamış yağların balansını sağlamak lazım olur.

Dudaklar kurumaya en elverişli bölgelerdir zira yağ üretme özellikleri yoktur. Kuruyan dudakları ıslatmaktan kaçınmalı ve nemlendirici kremler sürülmelidir. Pek defa şahıs ilgi etmez fakat surat üstü uyumak surat kırışmasını sebeplerin sebeplerinden bir tanesidir.

Bu pozisyon yüzde ve bilhassa dekolte ilçesinde bariz kırışıklıklara yol açar. Her ne kadar gece bu pozisyonu savunmak zor olsa da, en azından yüzüstü uyumaya dalmamaya çalışın. Yüzüstü yatma alışkanlığı olmayan kişilerin daha düşük kırışıklığı bulunduğu görülmektedir. Bu nedenle sırt üstü uykuya alışmanızda yarar var.