Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

İstanbul Teknik Üniversitesi 53 akademisyen alımı başvuru yapılmaya devam ediyor

İstanbul Teknik Üniversitesi 53 akademisyen alımı başvuru yapılmaya devam ediyor
Spread the love

İstanbul Teknik Üniversitesinin açmış olduğu akademisyen alımı ilanına başvuru süreci devam ediyor bu ilan kapsamında 53 personel alımı yapılacak. Akademik personelin görev alacakları pozisyonlar ve başvuru şartları nelerdir bilgilerini detaylı olarak haberimizin devamında bulabilirsiniz. 

Ülkemizde üniversite sayısı hızla artmaya devam ederken bu üniversitelerde ki akademik kadrolarda ki yetersizlik de sık sık gündeme gelmeye devam etmektedir. Yeni açılan üniversiteler gibi ülkemizin köklü üniversiteleri arasında yer alan İstanbul Teknik Üniversitesi de akademik personel açığını kapatmak için ilanlar vermeye devam ediyor. En son yayınlanan ilan ile KPSS şartı olmadan üniversite 53 akademisyen alımı yapacak. Bu akademisyenlerin pozisyonları ve görev alacakları fakülteler ise belli oldu.  Üniversitenin profesörlük, doçentlik, doktorluk ve öğretim görevlisi personel eksiğinin tamamlanması bu yapılacak personel alımı ile yapılacaktır. 

İstanbul Teknik Üniversitesi 53 Akademisyen Alımı

Üniversitenin açmış olduğu akademik personel alımı ilanı çerçevesinde başvuru yapacak adaylar çeşitli fakültelerde görevlendirileceklerdir. Profesör ve doçent kadrolarında göreve başlayacak kişiler üniversitenin devamlı kadrosunda yer alacaklardır. Kanunlar tarafından belirtilen şartları taşıyan kişiler belirtilen tarihler arasında başvurularını hangi bölümde görev almak istiyorlarsa o bölümün dekanlığına şahsen yapacaklardır. Başvuru sırasında adayların istene belgeleri getirmeleri zorunludur. Başvuru sırasında getirilmesi gereken evraklar hakkında detaylı bilgiler üniversitenin resmi internet sitesinde yer almaktadır. 

 Başvuru sırasında adaylardan görev almak istedikleri pozisyon için istenmekte olan bütün belgeleri hazırlamaları şarttır. Yapılan akademik çalışmalar, eserler bir flash bellek ya da cd ile de teslim edilebilir. Yapılacak başvurular üniversite tarafından değerlendirildikten sonra uygun görülen adaylar yine üniversitenin sitesinden yapılacaktır. İşe kabul edilen adayların ise istenen evrakları hazırlamalarının ardından da yeni eğitim yılında İstanbul Teknik Üniversitesi bünyesinde akademik personel olarak yer alacaklardır. Adaylar eğer eğitimlerini yurt dışında yapmışlarsa aldıkları diplomaların denkliğinin YÖK tarafından onaylanmış olması şarttır. İstenen evrakların bir dilekçe ve öz geçmiş ile birlikte dört takım olacak şekilde dekanlıklara teslim edilmesi gerekmektedir.