Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

İŞKUR’dan Türkiye geneli temizlik personeli alımı

İŞKUR 164 kamu personeli alımı başvurusu internetten başladı
Spread the love

Özel sektör ve kamu kurumlarında görevlendirilmek üzere Türkiye İş Kurumu aracılığı ile Temizlik personeli alınacağını açıklamıştır. Temizlik personeli unvanı ile alım yapılacak olan adayları için en az ilköğretim mezunu şartı genel şartlar arasında belirtilmiştir. Başvuru yapacak olan adaylar için haberimizin tüm detayları aşağıda verilmiştir.

Türkiye genelinde olarak yapılacak olan temizlik görevlileri en az lise mezunu olarak 4135 personel alımı yapılacaktır. İŞKUR tarafından yayınlanan personel alımı için hem kamu hem de özel sektörde görevlendirmeler yapılacağını da belirtmiştir. 

Temizlik Personeli Alımı için Başvuru Şartları Nelerdir?

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
  • Öğrenim seviyesi olarak en az İlköğretim mezunu olmak
  • Mesleğini yapmaya engel sağlık problemleri bulunmamak
  • Ekip çalışmalarına uyum sağlamak
  • Kişisel temizliğine özen göstermek.

Temizlik Personeli Nasıl Başvuru Yapılır?

Türkiye genelinde geçerli olan bu iş ilanı için başvuru yapmak isteyen tüm adaylar İŞKUR web sitesi üzerinden giriş yaparak başvuru yapabilirler. Tüm iller için ayrı ayrı açılmış olan ilanlara başvuru yapılabilmektedir. Her il için açılmış ilan detaylarında özel başvuru şartları belirtilmiştir. 

İŞKUR Sistemine Kayıt Olmak

Türkiye genelinde iş alanları ve iş verenlerin ilanlarını bir araya getirerek personel istihdamına destek olan Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) 56 bin iş alanını sistem üzerinde bulundurmaktadır. Tüm işsizler ve iş verenler sisteme kayıt olarak iş ve personel taleplerini karşılayabilmektedir.  Kamu kurumları ve özel sekter için personel desteği sağlayan İŞKUR tüm alanlarda ve tüm unvanlarda personellerin istihdamını yapmaktadır.  

İŞKUR sistemine kayıt olmak isteyen tüm kişiler İŞKUR merkezlerine giderek danışmanlar aracılığı ile sisteme kayıt yaptırabilirler. Bir diğer seçenek olarak İŞKUR web sitesi üzerinden iş arayan ve iş veren olarak istenen gerekli bilgileri yazarak sisteme kayıt olmak mümkündür. 

İŞKUR sistemi üzerinde açık iş ilanları sayfasında tüm Türkiye üzerinde açılan ve yayınlanan iş ilanları bulunmaktadır. İş arayan tüm kişiler kendilerine uygun olan ilanlara başvuru yapabilirler. İş verenler içinde ihtiyaç duydukları personel özellikleri yazarak istihdam edecekleri personelleri aramaktadır.