Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

İŞKUR tarafından 1803 personel alımı yapılacaktır

İŞKUR KPSS şartı olmadan 8 şehirde yurt yönetim memuru alımı yapacak
Spread the love

Türkiye genelinde yapılacak olan İŞKUR personel alımında toplamda 1803 adet alım sağlanacaktır. Güncel iş ilanlarında da bulunan personel alım haberlerinde öncelik İŞKUR kaydının bulunmasıdır. Türkiye İş Kurumu tarafından sağlanacak olan istihdamda temizlik personel alımı bulunuyor.

Başvuru şartları ve işlemlerinin değerlendirilmesinin ilk aşaması İŞKUR tarafından yapılacaktır. Güncel haber takibi ve başvuru işlemleri de haberin alt kısmında bulunuyor. Bu şekilde temizlik personeli olarak yapılacak başvuru şartları da İŞKUR tarafından yayımlandı. 27 Ağustos tarihinde yayımlanan haberde bulunan temizlik görevlisi personel alımlarında en az okuryazar öğrenim durumu da şartlar arasındadır. 

1803 Temizlik Personeli Alım İlanında Bulunan Başvuru Şartları

İŞKUR’a bağlı olarak yapılacak personel alımlarında adayların bizzat ya da online şekilde başvuruları sağlanıyor. Toplamda 1803 temizlik personelinin alınacağı İŞKUR’da adaylar için belirlenen şartlar arasında;

  • En az okuryazar olmak
  • Yüz kızartıcı suçlardan yargılanmamak ya da bu şekildeki suçlardan affa uğramış olmamak 
  • Sağlık raporundan temiz olarak sonuç alabilmek
  • Güvenlik soruşturmasında başarılı olarak geçmek şeklinde her kurum için temizlik personeli alımı yapılacaktır. 

Genel anlamda başvuru şartlarında başarılı olarak geçen adaylar İŞKUR üzerinden kurumlara yönlendirilmektedir. Terör örgütü olarak suçlanan kişilerin başvuruları geçersiz sayılacaktır. Sonuç olarak onaylanan başvuru işlemleri sonrasında adayların onaylama işlemi kurumlar tarafından bildirilecektir.

İŞKUR Temizlik Personeli Alımında Yapılan Başvuruların Adımları

Temizlik personeli olarak yapılacak işçi alımında adaylar ilk olarak İŞKUR’ a kayıt sağlamaktadır. Online olarak da başvuru işlemleri sağlanabilmektedir. Bu şekilde oluşturulan kayıtlarda adayların temizlik personeli olarak çalışabilecekleri de belirtilmelidir. Türkiye İş Kurumu üzerinden yapılacak personel alımında adayların başvurularından sonraki zamanda işsiz olarak görülmesi gerekmektedir. 

Online başvuruda kullanılan form durumu da İŞKUR’un resmi sayfasında yayımlanmıştır. İlgili iş alanına bulunan başvuru formunda gerekli şartlarda adaylar tarafından belirtilmektedir. Başvurusu onaylanan adaylar direkt olarak kuruma gönderilmektedir. Genel olarak yapılan başvurular şartlarının değerlendirilmesi de tekrar olarak kurumlarda da yapılacaktır. Sağlanan haklarda bu şekilde her adaya işe başlamada verilecektir. Temizlik personeli olarak yapılan işe alımlarda adaylar kadrolu ya  da sözleşmeli şekilde alınacaktır.