Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

İŞKUR KPSS şartı olmadan 8 şehirde yurt yönetim memuru alımı yapacak

İŞKUR KPSS şartı olmadan 8 şehirde yurt yönetim memuru alımı yapacak
Spread the love

İŞKUR bünyesinde 8 farklı şehirde öğrenci yurtları için yurt yönetim memuru alımının yapılacağı duyruldu. Başvuracak adaylardan KPSS puanı istenmemektedir. İlana başvurmak isteyen adayların İŞKUR’un resmi internet sayfası üzerinden online olarak başvurada bulunabileceklerdir. Peki, Yurt memuru alımı için istenilen başvuru şartları nelerdir? Hangi illerde yurt yönetimi memuru alımı yapılacak? İlanının detaylarını sizler için biraraya getirdik. 

Yapılan iş ilanına gö Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından Türkiye’nin 8 şehrinde toplamda 15 öğrenci yurdu yönetimi memuru alımı yapılacak. Alım yapılacak illerde daylardan işin ggereği olan şartlarda aranmakatdır. KPSS puan şartı olmaksızın lise, önlisans ve lisans mezunları alım ilanına başvurabilirler. Yayınlanan yurt yönetim memuru alım ilanına son başvurular 04.09.2019 tarihine kadar devam etmektedir. Yapılacak memur alımıyla ilgili merak edilenler haberimizin detaylarında cevap bulmaktadır.

 

Hangi İllerde Yurt Yönetim Memuru Alımı Yapılacak?

Yapılacakalım ilanıyla ilgili merak edilen konuların başında hangi illerde alım olacağı sorusu gelmektedir. İlana göre;  Ankara, İstanbul, Kastamonu, İzmir, Manisa, Mersin, Bolu ve Aydın illerinde memur alımı yapılacak.

Yurt Yönetim Memuru Alımına Başvuru Şartları Nelerdir?

 

  • Önlisans mezunu ya da lisans Mezunu olmak alım yapacak kuruma göre değişkenlik gösterebilir.
  • Ofis programlarını etkin kullanabilme bilgisine sahip olma
  • Tercihen temel ön muhasebe bilgisine sahip
  • Tercihen kurumlarda idarecilik tecrübesi olan
  • Sosyal insan ilişkileri kuvvetli, etkin dinleme ve problem çözme yetisi
  • Sistemli ve düzenli çalışma prensiplerine sahip

 

Yurt Yönetim Memurunun Görevi Nedir?

Öğrenci yurtarında idari birimde görev alan yurt yönetim memurlarının görev tanımı ve görev kapsamı şu şekildedir.

  • Öğrencilerin yurt ücretlerini tahsis etmek
  • Öğrenci kayıt ve kayıt silme işlemlerini sağlamak
  • Yurt öğrencilerinin talep, istek ve şikâyetlerini dinleyerek kısa sürede uzun vadeli çözümler sunabilmek
  • MEB ve devletin diğer Resmi Kurumlarıyla olan iç yazışmaları yürütebilme becerisi

 

Yurt Yönetim Memuru Başvuru ve Alım Süreci Ne Zaman?

Personel ilanına başvuruda bulunmak isteyen ve şartlarını taşıyan adayların İŞKUR il ilçe şubelerinden veya İŞKUR online sitesi üzerinden başvuruda bulunulabilmektedir. 8 şehir için yapılack yurt yönetim memuru ilanına başvurular için son gün 04.09.2019 tarihidir.